„Jak racjonalnie gospodarować finansami”

Miło poinformować, że w ogólnopolskim konkursie „Jak racjonalnie gospodarować finansami” została wyróżniona na drugiej pozycji w Polsce uczennica klasy III sp Lidia Cebeterewicz i otrzymała nagrodę rzeczową.

W czasie konkursu opiekunką Lidii Cebeterewicz była pani Irena Sienkiewicz.

Konkurs był organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, której celem jest umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.

Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi, działającej obecnie w stu dwudziestu krajach.

Fundacja realizuje 12 programów i projektów dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w ramach których organizowane są ogólnopolskie konkursy. Uczestnicząca w nich młodzież ma możliwość reprezentowania Polski podczas międzynarodowych edycji konkursów, a także wzięcia udziału w młodzieżowych obozach przedsiębiorczości. Zadania realizowane są we współpracy ze środowiskiem przedsiębiorców, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Narodowym Bankiem Polskim.

Gratulujemy Lidii Cebeterewicz i pani Irenie Sienkiewicz.