Wyjazd do Trójmiasta

W połowie maja odbył się ostatni z wyjazdów uczniów ACE w ramach projektu ACELERATOR ZAWODOWY (realizowanego w latach 2013-2015). Tym razem młodzież wybrała się do Trójmiasta. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas: IIg, II b/oze, II h/ak, II if, III if, III b, III g oraz opiekunowie: Pani Marzena Szczęsna Wasilewicz, Pani Bożena Chrzanowska, Pan Michał Jeruć i Pan Dariusz Sieńko.

Przedstawiamy relację uczestniczki wyjazdu – Weroniki Szmyt oraz dokumentację fotograficzną Dawida Kuleszewicza.

W dniach 17-19 maja 2015r wraz z czterdziestoma czteroma moimi znajomymi mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjeździe z projektu Acelerator Zawodowy do Trójmiasta.

Na miejscu mogliśmy zapoznać się z funkcjonowaniem kilku firm oraz pozwiedzać z przewodnikiem Sopot oraz Gdańsk.
Na początku odwiedziliśmy Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Spotkali się tam z nami: Pani Iga Pachulska, Pani Paulina Kulbacka, Pani dyrektor Izabela Disterheft oraz Pan Stanisław Gliwiński. Pani Iga przedstawiła nam założenie GPN-T oraz jego funkcjonowanie. Kolejna z Pań, przeze mnie wymieniona, przybliżyła jak Trójmiasto wygląda oczami studenta. Pan Stanisław opowiedział o swojej firmie GeoInternational, jak GPN-T pomógł mu w założeniu firmy i o tym jak odnieść sukces. Każda z wypowiedzi dała nam wiele do myślenia i sądzę, że przynajmniej w jakimś stopniu pomogła nam w wyobrażeniu sobie swojej przyszłości. W kolejnej części wycieczki, ruszyliśmy w odwiedziny do dwóch innych firm. Jedną z nich była FancyFon, zajmująca się branżą informatyczną, współpracująca ze znanymi przedsiębiorcami, np. Samsung. Odwiedziliśmy również Break Thru Films – nagrodzoną Oscarem za film „Piotruś i Wilk”.

W gmachu Akademii Marynarki Wojennej zwiedzaliśmy nowoczesne sale m.in. do taktyki obronnej. Następnie przeszliśmy na równie nowoczesną, interaktywną strzelnicę. Każdy śmiałek mógł wypróbować swoje siły i umiejętności strzeleckie. Interesującym punktem tych zajęć była wizyta w Porcie AMW, gdzie mogliśmy przebywać na wybranych okrętach i poznać trochę ciekawostek o marynarce wojennej, nie tylko polskiej.
Pełni wrażeń i chęci na więcej niestety musieliśmy już wracać. Wszyscy bardzo zmęczeni, ale w 100 % zadowoleni.