Uczniowie ACE na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Olsztynie

Uczniowie Augustowskiego Centrum Edukacyjnego po raz kolejny uczestniczyli w etapie centralnym OWiUR.
W XXXIX Edycji Olimpiady brało udział 219 liderów ze szkół z całej Polski. Wśród nich znalazło się trzech uczniów ACE. Rywalizacja była niezwykle zacięta, jednak nasi przedstawiciele poradzili sobie rewelacyjnie! Według punktacji klasyfikacja przedstawia się następująco:
Barbara Zarzecka (kl. IIIg) – 4. wynik w bloku ŻYWIENIE CZŁOWIEKA I GOSPODARSTWO DOMOWE (może pochwalić się najwyższą punktacją z etapu praktycznego!),
Beata Lisowska (kl. IV ak) – 7. wynik oraz
Łukasz Raczkowski (kl. IV ak) – 14. wynik w bloku ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU
Nasze laureatki oraz finalista zgodnie przyznają, że Olimpiada była próbą ich umiejętności przed zbliżającymi się egzaminami zawodowymi (tylko częściami praktycznymi). Dzięki udziałowi w finale nasi uczniowie mają już zapewnione najwyższe noty za etapy pisemne egzaminów. W nagrodę uzyskali również indeksy na wybrane kierunki studiów.
Basia dodatkowo zdobyła roczną prenumeratę MAGAZYNU KOBIECEGO (nagroda dla szkoły) oraz upominki od firmy APRA.
Podczas dwóch dni w Olsztynie, poza zmaganiami olimpijskimi finaliści oraz opiekun – Pani Klaudia Zaskowska mogli zwiedzić Kortowo oraz porozmawiać z innymi uczestnikami, a także organizatorami OWiUR.

Poznaliśmy również terminy kolejnej XL Edycji Olimpiady:
Eliminacje szkolne → 23.10 - 24.10.2015 r.
Eliminacje okręgowe → 22.04 - 23.04.2016 r.
Eliminacje centralne → 03.06 - 04.06.2016 r.
Naszej laureatce Basi życzymy kolejnych sukcesów na olimpiadach, a absolwentom – Beacie oraz Łukaszowi , aby wykorzystali i poszerzali swoje umiejętności na wymarzonych kierunkach studiów.