„Buduj z PREFBET Śniadowo”

W dniu 14 maja 2015r. odbyła się VII edycja konkursu budowlanego „Buduj z PREFBET Śniadowo”, organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży oraz Przedsiębiorstwo PREFBET Śniadowo.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z ZSTiO nr 4 w ŁOMŻY, ZSZ nr 2 w Ostrołęce, ZSZ w Białymstoku oraz Augustowskie Centrum Edukacyjne ZSZ nr 1. Naszą szkołę reprezentowali trzej uczniowie ZSZ nr 1 z klasy II Monter zabudowy i robót kończeniowych w budownictwie Kieczeń Emil, Markowski Krystian i Szymkuć Krzysztof .

Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu testu dotyczącego sposobów wykonania materiałów budowlanych produkowanych przez PREFBET dotyczących betonu komórkowego oraz znajomości asortymentów i technologii produkcji.

Druga część turnieju (finału), to praktyczne wykonanie fragmentu muru wg dokumentacji oraz zgodne z procesem technologicznym wykonywania robót murarskich z betonu komórkowego na cienką spoinę.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z udziału w konkursie. Wszyscy otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy ufundowane przez PREFBET Śniadowo.

Tekst: Janusz Balun