Festiwal Mikołajkowy

W dniach 15-16 grudnia 2022 odbył się w naszej szkole Festiwal Mikołajkowy. Pierwszego dnia został zorganizowany konkurs nakrywania stołów o tematyce bożonarodzeniowej, który jest już tradycją i odbywa się co roku. W konkursie wzięło udział 6 zespołów, w tym jeden zespół z Liceum z Puńska. Wśród jury zasiedli Dyrektor ACE pan Grzegorz Augusewicz, pani Małgorzata Kopiczko dyrektor hotelu Nad Nettą, pan Marcin Budynek mistrz kulinarny i przyjaciel szkoły, pani Emilia Polkowska psycholog oraz pan Marek Grabowski przewodniczący Rady Rodziców w ACE. Po burzliwych obradach zwyciężył zespół z ACE, Szkiłądź Kinga i Chodorowska Karolina. Gratulujemy!!! W trakcie obradowania odbył się koncert świąteczny w wykonaniu naszych uczennic, Agnieszki Ostrokołowicz, Oliwii Poniatowskiej, Sylwii Naumowicz, Wiktorii Obiedzińskiej, Aleksandry Okrągłej oraz Moniki Rozmysłowicz. Kolejną atrakcją był konkurs karaoke, w którym uczniowie śpiewali kolędy i piosenki świąteczne. Podczas całego dnia można było tez zakupić słodkości, a jednocześnie wspomóc kolegów i koleżanki, którzy są w trudnej sytuacji materialnej, gdyż dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie właśnie na ten cel.

16 grudnia tez obfitował w wiele atrakcji! Pierwszą z nich był konkurs na choinkę nawiązującą do kierunku kształcenia. Wszystkie klasy wykazały się niezwykłą wyobraźnią i zdolnościami, ale ostatecznie jury w składzie: pani Urszula Maksimowska, pani Dorota Sikora, pani Dorota Frąckiewicz oraz pani Patrycja Sieńko wyróżniły choinkę klasy IV mcg przyznając 1. miejsce - gratulujemy! Po konkursie wystąpił nasz szkolny zespół ACE dAnCE, a także odbyły się warsztaty taneczne przygotowane przez panią Izabelę Kęcik. Festiwal zamykała mikołajkowa loteria prezentowa. Osoby zaangażowane w przygotowanie festiwalu: Agnieszka Dziądziak, Violetta Puzio, Aleksandra Przerwa, Katarzyna Magdziarek, Jurij i Marzena Wasilewicz, Izabela Dzikowska oraz niezawodni uczniowie. Dekoracje przygotowała głównie klasa IV h. Dziękujemy!
Tekst: Agnieszka Dziądziak
Zdjęcia: Amelia Tankiewicz