Pożegnanie absolwentów ACE


Młodość nie jest rozdziałem wyrwanym z życia ani
przedmową do książki bez powiązania z całością.
Jest wprowadzeniem do całej reszty(…) jest fundamentem,
na którym ma się oprzeć budowla całego życia.
Jakub Alberione

 

Piątek 24.04.2015 roku był szczególnym dniem dla uczniów klas maturalnych Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Nastał długo oczekiwany moment zakończenia nauki czwartoklasistów, podsumowania ich dokonań, czas wspomnień i refleksji nad tym, jak uczniowie kończący w dzisiejszym dniu przygodę życiową z naszą szkołą zapisali się na kartach historii ACE.

W auli naszego centrum zebrali  się najważniejsi tego dnia uczestnicy uroczystości, czyli czwartoklasiści wraz z rodzicami i wychowawcami , zaproszonymi gośćmi i gronem pedagogicznym, aby usłyszeć słowa podsumowujące okres czteroletniego wysiłku i otrzymać upragnione świadectwa ukończenia szkoły średniej.

Tak ważną uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego szkoły , a następnie zabranie głosu przez  Panią  Dyrektor Krystynę Osakowicz. Słowa Pani Dyrektor były nie tylko pożegnaniem, ale też refleksją nad tak ważnym etapem w życiu młodego człowieka, jakim jest wkraczanie  w dorosłość.

Cóż można było wyczytać z twarzy Abiturientów? Radość, ulgę, zadumę, ale też smutek i żal. Nie da się ukryć, że te cztery lata spędzone w gronie społeczności szkolnej upłynęły bardzo szybko. Tak jak to w życiu bywa był czas porażek i ciężkiej pracy, ale tez nie zabrakło sukcesów. Każdy moment był na swój sposób ważny, gdyż wpłynął na kształtowanie się postawy młodego człowieka, hartowanie jego ciała i ducha. W tej jednej chwili wróciły w pamięci obrazy wspólnie spędzonych chwil: pierwsze dni w nowej szkole, klasówki, egzaminy, śmieszne sytuacje na lekcjach, studniówka…Szczególną rolę odegrali  obecni na uroczystości uczniowie klas pierwszych, którzy gratulowali starszym kolegom ukończenia szkoły i żegnali każdego z osobna symboliczną różą. Czwartoklasiści w dniu dzisiejszym nie przypominali już wystraszonych pierwszaków, bo każdy z nich prezentował się bardzo dojrzale. Nadszedł wreszcie czas, by pożegnać się z mianem „uczniaka” i zdać egzamin z dojrzałości. Odbędzie się on za kilkanaście dni, ale to tylko umowna granica przekroczenia progu dorosłości. Prawdziwy egzamin ułoży samo życie. Mamy nadzieję, że czteroletnia nauka w ACE będzie epizodem w życiu każdego młodego człowieka obfitującym w doświadczenie i  wiedzę, która będzie drogowskazem w dalszym  życiu.

Ważnym  momentem uroczystości było wyróżnienie najlepszych czwartoklasistów. Wśród tegorocznych absolwentów nie zabrakło uczniów, którzy osiągnęli wybitne wyniki w nauce i otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Nagrody za średnią ocen 4,75 i powyżej otrzymali:
1. Lisowska Beata – IV ak – średnia  5,27
2. Kuźnicka Natalia – IV g – średnia  5,19
3. Szczepanowska Katarzyna – IV g – średnia  4,85
4. Chełmińska Agata – IV h – średnia  4,79
5. Szpundow Tomasz – IV mct – średnia 4,78
6. Leszczyńska Magda – IV ak – średnia 4,75

W sporcie wyróżnili się szczególnie:  Bronakowski Łukasz, Stryjecki Artur, Jasińska Martyna, Szyper Bartosz, Przekop Michał,  Sturgulewski Marcin, Kuryło Sebastian Dawid, Kaczmaryn Rafał, Pietrewicz Paweł.

Na szczególne podziękowania zasłużyli uczniowie, którzy poświęcali swój czas, energię  oraz talent i angażowali się w działalność na rzecz ACE. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Chełmińska Agata, Gardynecki Zbigniew, Wasilewski Karol, Wiszyńska Karolina, Harmuszkiewicz Łukasz, Kukliński Daniel, Radzio Mateusz, Raczkowski Łukasz.

Wszystkim gorąco gratulujemy, dziękujemy za Waszą aktywność w życiu szkoły i życzymy powodzenia na maturze!

Tekst: Urszula Maksimowska