Szkolenie uczniów połączone z pokazem nowych materiałów i technologii firmy GRUNDFOS i Shell

W dniu 15 kwietnia 2015r. dzięki uprzejmości pana dr inż. Andrzeja Pasińskiego zorganizowaliśmy uczniom naszej szkoły nietypowe szkolenie połączone z pokazem nowych materiałów i technologii firmy GRUNDFOS. Wykład poprowadzony przez naukowca i praktyka pana dr inż. Andrzeja Pasińskiego cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów kształcących się w zawodach technik budownictwa oraz technik odnawialnych źródeł energii. Równie ciekawy okazał się pokaz jego asystenta.

Prezentacje odbywały się na zewnątrz budynku szkoły, ale nawet mimo niezbyt sprzyjającej aury kadra techniczna z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego z uwagą słuchała i przyglądała się pokazom przykładowych zastosowań produktów firmy GRUNDFOS. W pięciogodzinnym szkoleniu wzięło udział ok. 150 uczniów z różnych klas technicznych Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. To kolejny dowód na to, iż kształcimy w murach naszej szkoły dobrze zapowiadającą się na przyszłość specjalistów. Mieli oni niebywałą okazję, by swą wiedzę rozszerzyć o kolejne, interesujące doświadczenia. Dziękujemy serdecznie Panu doktorowi Andrzejowi Pasińskiemu za ciekawą "lekcję na kółkach". Liczymy na dalszą współpracę w przyszłym roku szkolnym.

Inna grupa uczniów naszej szkoły (przyszli technicy budownictwa), w zdecydowanie cieplejszych warunkach atmosferycznych poznawała nowe materiały i technologie firmy Schell. W czasie szkolenia uczniowie zostali zapoznani z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi w produkcji armatury sanitarnej oraz mogli zobaczyć supernowoczesną armaturę, a także zapoznać się z zasadą ich działania. Szkolenie poprowadził dyrektor handlowy firmy Schell - pan Sławomir Chajec. Spotkanie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów było niewątpliwie okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii sanitarnych. Taka forma uczenia się przypadła do gustu młodym technikom. Prowadzący prezentację nie zapomniał o nagrodach dla najwytrwalszych słuchaczy, którzy na bieżąco wykazywali się wykorzystaniem nowo nabytej wiedzy technicznej. Była to bardzo udana lekcja.