Dzień Edukacji Narodowej 2019

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby docenić pracę nauczycieli. Jest to jednak także wspólne święto wszystkich tych, którym zależy na wykształceniu młodego pokolenia w miłej i przyjaznej atmosferze. To wielkie święto całej społeczności szkolnej.
Również w Augustowskim Centrum Edukacyjnym chcieliśmy, aby ten dzień nabrał szczególnego charakteru – były kwiaty, podarunki, podziękowania, wspólne śpiewanie „Sto lat!”.
Spotkaliśmy się również w auli na uroczystej akademii. Był to czas podsumowań, nagród i wyróżnień. Ważnym elementem spotkania było między innymi podziękowanie za przekazanie munduru rotmistrza Zygmunta Skowrońskiego żołnierza 2 Korpusu Polskiego - patrona szkoły, przez Panią Annę Stankiewicz, emerytowaną nauczycielkę historii. Ponadto Starosta Augustowski Pan Jarosław Szlaszyński wraz z Dyrektorem ACE Panem Grzegorzem Augusewiczem wręczyli stypendia piętnastu uczniom klas trzecich, którzy biorą udział w projekcie „Profesjonaliści w zawodzie”. Stypendia Rady Rodziców – tradycyjnie przyznawane po każdym półroczu, zostały przekazane przez przewodniczącego Pana Piotra Wasilewskiego. Wyróżnione zostały dwie uczennice – Sylwia Szymborska z Technikum Nr 1 oraz Zuzanna Kozłowska z Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1 w Augustowie.
Pracownicy oświaty otrzymali natomiast Nagrody Dyrektora ACE. Po przemówieniu przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego, wszyscy zgromadzeni obejrzeli bardzo ciekawą, inscenizację przygotowaną przez Koło Teatralne pod przewodnictwem Pani Doroty Sikory i Pani Ewy Chodacz.
Wszystkim Nauczycielom życzymy sukcesów pedagogicznych, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz dużo cierpliwości i wyrozumiałości wobec uczniów.
Tekst: Klaudia Kwiecień i Anna Prawdzik
Zdjęcia: Jakub Klepacki