Niecodzienne spotkanie w ACE

Niecodzienny gość – Joanna Fiodorow, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Berlinie 2018 i Zurychu 2014, dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w rzucie młotem, wychowanka UKS Technik Augustów, gościła dzisiaj w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie. Podczas spotkania z uczniami szkoły pani Joanna Fiodorow przedstawiła swoją drogę do sukcesów sportowych, zapewniając uczniów, że „marzenia się spełniają”. Należy je mieć i konsekwentnie dążyć do ich realizacji. Nie zawsze droga usłana jest różami, „są łzy i towarzyszący pracy ból jednakże, gdy się kocha to, co się robi to zapominamy o niepowodzeniach i pracujemy dalej”. Konsekwencja, zapał, systematyczność i upór zaprowadzi nas na szczyty, w każdej dziedzinie, niezależnie czy jesteśmyz małego miasta, czy małego klubu. Wiele zależy również od spotykanych na swej drodze ludzi. Są ci, którzy starają się dopomóc w rozwoju, lecz czasami spotykamy takich, którzy rzucają kłody pod nogi. Joanna Fiodorow spotkała na swej drodze wspaniałą przyjaciółkę – trenerkę panią Malwinę Sobierajską, z którą obecnie trenuje wspólnie z Wojciechem Nowickim(medalista olimpijski, złoty medalista Mistrzostw Europy w Berlinie, mistrz Polski w rzucie młotem) w Białymstoku.                                                                                       

W czasie spotkania nie zabrakło pytań ze strony uczniów, którzy pytali o sam trening „młociarski”, doping w sporcie , zainteresowania pani Joanny. Był również czas na autografy i wspólne zdjęcia.

Pan Grzegorz Augusewicz, dyrektor ACE, podziękował pani Joannie za wspaniałe, ciepłe spotkanie - życząc sukcesów w dalszej karierze sportowej i wręczając bukiet kwiatów.

Organizatorka spotkania pani Jolanta Sowól podarowała Asi – „słodki medalo – tort” z napisem „POWODZENIA W TOKYO” i zapewnienie o trzymaniu kciuków podczas wszystkich startów wychowanki UKS Technik Augustów.

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie!

Tekst: Jolanta Sowól