Uczennice ACE wśród najlepszych w Polsce!

W dniu 7 czerwca odbył się etap centralny XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. To jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczniowie Augustowskiego Centrum Edukacyjnego od wielu lat przechodzą poszczególne szczeble tego krajowego konkursu i odnoszą sukcesy w finale. W tym roku zmagania na etapie centralnym odbyły się na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Pośród 225 uczestników znalazły się Marzena Kalinowska, uczennica klasy II technik architektury krajobrazu oraz Monika Kamińska z kl. II technik żywienia i usług gastronomicznych. Dziewczęta przygotowywały się do etapu pisemnego oraz praktycznego pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych. Jako finalistki zostały zwolnione z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, uzyskując na dyplomie wynik 100%. Marzena, która uzyskała tytuł laureatki w bloku architektura krajobrazu, otrzymała również indeks uczelni wyższej. 

Poza podjęciem zmagań olimpijskich dziewczęta, wraz z opiekunką. p. Klaudią Zaskowską, odwiedziły najciekawsze miejsca we Wrocławiu. Jednym z nich był wspaniały ogród zoologiczny. 
Finalistkom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach naukowych.

Więcej zdjęć i informacji na temat OWiUR znajdą Państwo na stronie: https://www.agropolska.pl/olimpiada/aktualnosci-owiur/zobacz-jak-wygladaly-olimpijskie-zmagania-we-wroclawiu-duzo-zdjec,107.html

Finalistkom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach naukowych.

 Tekst i fotografie: Klaudia Zaskowska