Dzień Mózgu w ACE 2018

W dniu 16 marca 2018 Społeczność Augustowskiego Centrum Edukacyjnego wraz z zaproszonymi gośćmi z gimnazjów obchodziła Dzień Mózgu w ACE. W programie wydarzenia znalazły się m.in. zróżnicowane konkurencje, które miały na celu pobudzenie szarych komórek oraz turniej sportowy. Każda atrakcja była okazją do sprawdzenia swojej spostrzegawczości i wiedzy oraz do poznania różnych ciekawostek, np. o funkcjonowaniu układu nerwowego. Na uczniów z gimnazjów czekał tradycyjnie organizowany w ACE branżowy test wiedzy „Zawodowy Omnibus”. W tym roku po raz pierwszy młodzież z Technikum nr 1 wraz z nauczycielami przygotowała również konkurencje praktyczne ze swoich specjalizacji:
- GRAJ W ZIELONE – konkurencja przygotowana przez uczniów kierunku technik architektury krajobrazu;
- BUDUJ Z GŁOWĄ - konkurencja przygotowana przez uczniów kierunku technik budownictwa;
- ESCAPE ROOM- konkurencja przygotowana przez uczniów kierunku technik handlowiec;
- PIEKIELNY HOTEL - konkurencja przygotowana przez uczniów kierunku technik hotelarstwa;
- Z INFORMATYKĄ NA „TY”- konkurencja przygotowana przez uczniów kierunku technik informatyki;
- PROGRAMUJĘ-PROJEKTUJĘ-RYSUJĘ- konkurencja przygotowana przez uczniów kierunku technik mechatronik.

Młodzież z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4 w Augustowie, Gimnazjum w Lipsku oraz z Gimnazjum w Rajgrodzie poradziła sobie rewelacyjnie ze wszystkimi zadaniami. Po zróżnicowanych konkurencjach branżowych wszyscy udali się do auli na wspólne rozwiązywanie quizów on-line. Na koniec Dyrektor ACE Grzegorz Augusewicz wręczył uczestnikom podziękowania za aktywny udział w przygotowanych atrakcjach oraz nagrody dla najlepszych reprezentantów gimnazjów.
W turnieju sportowym I miejsce zajęła młodzież z Gimnazjum nr 3 w Augustowie. W Zawodowym Omnibusie najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzieliła Gabriela Wojtulewicz z Gimnazjum nr 4 w Augustowie.

Za największą ilość punktów zdobytych w konkurencjach zawodowych PUCHAR DYREKTORA AUGUSTOWSKIEGO CENTRUM EDUKACYJNEGO otrzymali reprezentanci Gimnazjum nr 4 w Augustowie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom naszych konkurencji.
Życzymy powodzenia na egzaminie gimnazjalnym!

Tekst: K. Zaskowska