Wizytacja JE Ks. Bpa Jerzego Mazura w ACE

Dnia 26 lutego 2018 r. w progi naszej uczelni zawitał szczególny gość – J E Ks. Bp Jerzy Mazur SVD, Biskup Ełcki, który przybył do ACE w ramach wizytacji kanonicznej w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Augustowie.

Po przywitaniu przez P. Dyrektora Grzegorza Augusewicza i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, zgromadzona młodzież wraz z gronem pedagogicznym przenieśli się do XVI w. i obejrzeli spektakl przygotowany przez uczniów ACE w reżyserii p. Krzysztofa Masłowskiego p.t. „Św. Stanisław – patron na dzisiejsze czasy”.

Następnie głos zabrał nasz Gość. Ksiądz Biskup nawiązując do postaci św. Stanisława, życzył zebranej młodzieży odwagi, nadziei, głębokiej wiary takiej, która przeniesie góry i pagórki a otworzy nasze serca na głos Jezusa Chrystusa. Podziękował również za działalność na rzecz Caritas – Szkolnemu Kółku Caritas i młodzieży zrzeszonej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży a także uczestniczącym w Pieszych Pielgrzymkach z Augustowa na Jasną Górę.

Na zakończenie Ksiądz Biskup pogratulował Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu wspaniałej młodzieży i sukcesów edukacyjnych, a także zawierzył całą społeczność Augustowskiego Centrum Edukacyjnego opiece Matki Bożej odmawiając z zebranymi tajemnice Różańca Świętego i udzielając swojego Pasterskiego Błogosławieństwa.
Tekst: ks. Przemysław Jermak