Wycieczka klasy II if do Warszawy

„Wycieczka…” tylko o tym myśleli uczniowie klasy II if od początku roku szkolnego. Udało się, pojechaliśmy 26 października.

Dominika Jurewicz (wraz z zespołem) opracowała plan, wyszukała fantastyczne miejsca, zarezerwowała bilety, ustaliła harmonogram z dokładnością co do kwadransa. Pojechaliśmy do Warszawy. Oj, nie wszystkim podobało się ranne wstawanie, zwłaszcza panom kierowcom.

Martwiliśmy się o poranne komunikacyjne korki w stolicy, jak się okazało, niepotrzebnie.

Pierwszą atrakcją był 2-godzinny pobyt w parku trampolin Stacja Grawitacja. Na początek rozgrzewka w strefie gimnastyki, prowadzona przez przemiłego instruktora, potem skoki z platformy zeskokowej, wsady do kosza z trampoliny lub gra w koszykówkę. Na torze Ninja można było pokonać kolejne przeszkody lub dać wypoczynek zmęczonym mięśniom. I dalej biegiem na strefę trampolin, by skakać lub próbować wykonywać salta. Bo przecież po to tam pojechaliśmy.
http://stacjagrawitacja.pl/

Kolejna atrakcja to Escape Room. Podzieleni na 3 grupy zostaliśmy zamknięci w pokojach o tajemniczych nazwach: Indiana, Laboratorium, Piwnica. Aby uwolnić się, naszym zadaniem było rozwiązywanie zagadek logicznych, matematycznych (?!) - współpracując. Udało się. Świetna zabawa, dużo śmiechu, odrobina grozy, zaskakujący wystrój.
https://roomescape.pl/

W Pałacu Kultury i Nauki na Placu Defilad 1 ma swoją siedzibę Galeria Studio. Właśnie tam zostaliśmy oprowadzeni po wystawie tegorocznej edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE 9. Prezentuje ona różne oblicza placu Defilad kształtowane przez historię. Miały tu miejsce: Festiwal Młodzieży i studentów (1955), wystąpienie Władysława Gomółki w czasie odwilży (1956), msza papieska (1987), koncerty noworoczne i finał WOŚP.
https://artmuseum.pl/pl/wydarzenia/oprowadzanie-kuratorskie-po-wystawie-plac-defilad-krok-do-4
Zajęcia, na których projektowaliśmy place marzeń upłynęły w oczekiwaniu na kolejną atrakcję wycieczki – Złote Tarasy.

„Ciekawe gdzie pojedziemy następnym razem?” - pytają zadowolone z wycieczki opiekunki Katarzyna Magdziarek i Dorota Przystał.