Ekstremalna Droga Krzyżowa

W nocy z 7/8 kwietnia 2017 r. grupa 42 pątników (młodzież z ACE: Klasa IV hd/b Szmygiel Patryk, Panasiewicz Barbara, Czarnobil Ula, Lemiesz Sylwia, Ziarko Edyta, Olszewska Joanna, Ostrokołowicz Anna, Augustynowicz Karolina, Mieczkowska Patrycja, Furchel Łukasz, Hejdeman Magdalena, Bogdan Sylwia, Kupińska Iwona; Klasa IV mct Łukasiuk Julita, Prawdzik Agnieszka; Klasa IV h/ak Haponik Patrycja i Suchowier Adrian wraz z młodzieżą z II LO, mieszkańcy naszej Wspólnoty Parafialnej i z Węgorzewa) wraz z Ks. Przemysławem, podjęła trud podążania za Jezusem w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.
Pątnicy rozpoczęli swoją duchową wędrówkę od Mszy Św. w parafii pw. Św. Aleksandra w Suwałkach, której przewodniczył Ks. Bp Romuald Kamiński. Po Mszy Św. wyruszyliśmy za Jezusem niosąc swój własny Krzyż pokonując trasę 44 km - wśród ciszy nocy i wschodzącego słońca, wśród pól, lasów i jezior, pośród wiosek i miast rozświetlając drogę światłem lampy - rozważaliśmy 14 stacji Drogi Krzyżowej. Naszą wędrówkę z Jezusem dopełniliśmy w kaplicy Jezusa Klęczącego w Augustowie.
Pomimo wielkiego zmęczenia, cierpienia bolących nóg, odcisków na stopach, chęci położenia się i zaśnięcia udało się nam przetrwać silny wiatr i lekką mżawkę i przynieśliśmy swój wielkopostny dar przed tron Jezusa Klęczącego.

Dziękuję serdecznie wszystkim, tym którzy razem ze mną podjęli trud wędrowania za Jezusem i podjęli ciężar swego Krzyża.

Tekst: ks. Przemysław Jermak