Pielgrzymka Maturzystów

Jak co roku, w drugi piątek miesiąca października młodzież maturalna z terenu diecezji ełckiej przybywa do stóp Czarnej Madonny na Jasnej Górze, aby poprosić ją o łaski na czas matur.

W dniach 10-15 października grupa 64 uczniów z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego pod przewodnictwem p. Krzysztofa Masłowskiego (katechety) wraz z nauczycielami: p. Wisławem, p. Stanisławem, p. Marią i p. Anną uczestniczyła w autokarowej pielgrzymce maturzystów diecezji ełckiej na Jasną Górę. Oprócz duchowej stolicy Polski młodzież zwiedziła Zakopane - Krupówki, Oświęcim, Kalwarię Zebrzydowską, Kraków i Łagiewniki. Każdego dnia młodzież oprócz zwiedzania uczestniczyła we Mszach Świętych i modlitwie różańcowej i koronce do Bożego Miłosierdzia.

Duchowym przewodnikiem był Ks. Przemysław (katecheta w ACE).

Nasze pielgrzymowanie zakończyliśmy u stóp Matki Bożej na Jasnej Górze, gdzie odpowiedni program przygotował Wydział Katechetyczny naszej Kurii i alumni WSD w Ełku. Nasze modlitewne skupienie zakończyliśmy wspólną Mszą Św. pod przewodnictwem naszego Pasterza bp Jerzego Mazura.

Tekst: Przemysław Jermak