Pożegnanie Abiturientów

Jesteśmy w pół drogi. Droga
pędzi z nami bez wytchnienia.
Chciałbym i mój ślad na drogach
Ocalić od zapomnienia.

K.I.Gałczyński

W piątek 29 kwietnia szkolna aula zapełniła się po brzegi naszymi maturzystami oraz ich rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Nadszedł czas pożegnania, rozpoczęło się uroczyste zakończenie edukacji szkolnej naszych najstarszych uczniów.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Milanowska. Jej słowa pozwoliły przenieść się myślami do czasów, kiedy młodzi ludzie wkraczali w mury Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, pełni obaw, niepokoju, ale i nadziei. Na cztery lata edukacji składały się wzloty i upadki, radości i smutki, przyjaźnie, miłości, ciężka praca, ale i ucieczki z lekcji, ściąganie i mnóstwo innych sytuacji – typowych dla życia szkolnego młodych, dojrzewających osób. Jeszcze nie tak dawno tańczono poloneza na studniówce, odliczano symboliczne sto dni do matury…

Wśród tegorocznych maturzystów są osoby, które szczególnie się postarały, uzyskując bardzo wysokie wyniki – otrzymali oni świadectwo z wyróżnieniem oraz gratulacje Pani Dyrektor i wychowawców. Najlepsi uczniowie w ACE w klasyfikacji kończącej szkołę w roku szkolnym 2015/16 to:

Dominika Tarasiewicz z kl. IV b –średnia 5,28
Dorota Tarasiewicz z kl. IV b – średnia 5,06

Małgorzata Pretko z kl. IV g – średnia 5,0
Barbara Zarzecka z kl. IV g – średnia 4,85
Marta Mołodziejko z kl. IV b – średnia 4,82
Wojciech Wyszyński z kl. IV hd – średnia 4,78
Martyna Maciejewska z kl. IV g – średnia 4,77
Wioleta Skowrońska z kl. IV b – średnia 4,76

Gratulacje otrzymali również kończący edukację członkowie szkolnej grupy teatralnej, prowadzonej przez panią Dorotę Sikorę, uczniowie reprezentujący ACE na zewnątrz, uczestniczący w szkolnych akademiach i uroczystościach. Szczególne podziękowania otrzymała też przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Augustynowicz.

Nasi drodzy Abiturienci mieli też przyjemność obejrzenia montażu artystycznego, przygotowanego pod okiem Pani Sikory – w ten sposób mogli jeszcze raz uświadomić sobie jak szybko upłynęły szkolne lata, jak dużo przeżyli różnorodnych chwil, ile doświadczyli i ile jeszcze przed nimi do zdobycia i poznania.

Wreszcie nadszedł czas na wręczenie świadectw i wyczekiwany uścisk dłoni Pani Dyrektor oraz wychowawcy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wspaniałym maturzystom! Bez Was jest tak pusto na szkolnych korytarzach…. Życzymy Wam powodzenia na maturze a także wielu sukcesów w dalszym życiu!

Tekst: Anna Prawdzik