Dzień Języków Obcych 2016

Prima Aprilis 2016 był niezwykły w naszej szkole, ponieważ w tym dniu obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Nauczyciele i uczniowie przygotowali wiele atrakcji. Najpierw wysłuchaliśmy piosenki Amy Whitehouse pt. „Valerie” w wykonaniu Justyny Zapolskiej. Następnie odbyło się wręczenie stypendiów za osiągnięcia w nauce oraz sporcie. 

Uchwałą Rady Powiatu najlepsi uczniowie Augustowskiego Centrum Edukacyjnego otrzymali stypendia oraz gratulacje od pani Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Bożenny Kondrackiej oraz pani Dyrektor ACE Agnieszki Milanowskiej.
Za wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie stypendia otrzymali:
- Daniel Roszkowski, uczeń kl. IV mct Technikum nr 1
- Michał Zalewski, uczeń kl. II aw Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1

Za osiągnięcia sportowe stypendium otrzymała Daria Michałowska, uczennica kl. II g Technikum nr 1

Naszym stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Kolejnym wydarzeniem obchodów był występ szkolnego Koła Teatralnego „Anonimowi Amatorzy”, którzy w asyście nauczycieli języka niemieckiego i pod kierownictwem Pani Doroty Sikory przedstawili inscenizację ballady Friedricha Schillera pt. „Rękawiczka”.

Przygotowane były stoiska językowe, gdzie serwowano przekąski, można było napić się herbatki u królowej angielskiej, skorzystać z punktu malowania twarzy czy foto-budki. Młodzież z klas 1h, 1g i 2h/ak zaprosiła chętnych do tańca Belgijka. Uczniowie aktywnie udzielali się w konkursie karaoke. Najlepsi w śpiewaniu okazali się uczniowie klasy 1if, drugie miejsce zajęły klasy 3if i 3mct, a trzecie klasa 4b. Wyłonienie zwycięzców na najlepsze przebranie było trudnym zadaniem, bo rzeczywiście w tym roku stroje były bardzo oryginalne i pomysłowe. Ostatecznie 1 miejsce za przebranie klasowe zajęła klasa 3hd, drugie 4b, a trzecie 4hd. Natomiast w kategorii przebrań indywidualnych pierwszą nagrodę otrzymała Aneta Sentkowska z klasy 4h, drugie Daria Szyperek i Weronika Baranowska z klasy 1hd, trzecie natomiast Agata Mioduszewska oraz Żaneta Leszczyńska z klasy 3g.

W konkursie plastycznym zwyciężyła Agata Daraszkiewicz z klasy 3sp, drugie miejsce zajęła Sandra Wiśniewska z 3h, a trzecie Łukasz Furchel i Patryk Szmygiel, obaj z klasy 3b. Wszystkim zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za przednią zabawę. Nauczycielom i uczniom, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie imprezy, bardzo dziękujemy. Na koniec - jeszcze wyrazy uznania dla Pani Bożeny Gałaś, która została uznana za najlepiej przebraną nauczycielkę. Kapitalne wcielenie!

Tekst: Halina Buczyńska