XXIX Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W sobotę, 5 marca 2016 troje uczniów klasy IV technik budownictwa: Dominika Tarasiewicz, Dorota Tarasiewicz i Karol Uklejewski wzięło udział w zawodach II stopnia (eliminacje na szczeblu regionalnym) XXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

W konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Budowlano- Geodezyjnych w Białymstoku wzięli udział uczniowie i uczennice z : Zespołu Szkół Nr 1 w Bielsku Podlaskim, Zespołu Szkół Budowlano- Geodezyjnych w Białymstoku, Augustowskiego Centrum Edukacyjnego w Augustowie, Zespołu Szkół Nr 1 w Ełku, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce, Zespołu Szkół w Różanie oraz Zespołu szkół Technicznych w Suwałkach. Łącznie w konkursie wzięło udział czterdzieścioro uczestników. Eliminacje składały się z dwóch części. Podczas konkursu uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu budownictwa ogólnego, konstrukcji budowlanych i matematyki. Dla nauczycieli i opiekunów zorganizowane zostało szkolenie z zakresu docieplania budynków pianką poliuretanową.

Dziś po ogłoszeniu oficjalnych wyników możemy pogratulować Dominice Tarasiewicz zajęcia 4 miejsca w eliminacjach regionalnych w okręgu białostockim i awansu do zawodów III stopnia (na szczeblu centralnym) XXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, które odbędą się w Ostrzeszowie. Dorota Tarasiewicz zajęła 6 miejsce, Karol Uklejewski 14 miejsce na 40 uczestników.

To piękny wynik i jesteśmy z Was bardzo dumni. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, za chęć i wysiłek włożony w zdobywanie wiedzy. Życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Iwona Grabowa