Szkolenie technik budownictwa

W dniu 16 lutego 2016 ośmioro uczniów Augustowskiego Centrum Edukacyjnego wraz z opiekunem wzięło udział w szkoleniu dotyczącym posadzek firmy ATLAS.

Szkolenie przeprowadzone zostało przez doradców technicznych firmy Atlas: Pana Jerzego Dąbrowskiego i Pana Tomasza Auchima.

W części teoretycznej szkolenia omówione zostały rodzaje, właściwości oraz oznaczenia gotowych zapraw firmy Atlas do wykonywania posadzek samopoziomujących oraz układanych. W części praktycznej zaprezentowany został sposób przygotowania, zarabiania wodą, wylewania i układania oraz odpowietrzania czterech najczęściej używanych rodzajów mieszanek posadzkarskich. Szkoleniowcy omówili również najczęściej popełniane przez wykonawców błędy.

Uczestnicy szkolenia mogli brać czynny udział w części praktycznej i zadawać pytania.

W szkoleniu wzięli udział uczniowie ACE oraz augustowscy wykonawcy, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami zawodowymi dotyczącymi pracy na produktach Atlas i innych firm. Zgłaszali swoje uwagi i wymieniali się spostrzeżeniami.
Szkolenie zorganizowane przez Pana Krzysztofa Samela było ciekawe i przebiegało w przyjaznej atmosferze.

Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi Samelowi za zaproszenie i aktywną współpracę z Naszym Centrum w zakresie wspierania edukacji zawodowej uczniów branży budowlanej.

Tekst: Iwona Grabowa.