Wyjazd do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku

W dniu 13 lutego 2016 grupa uczennic i uczniów Augustowskiego Centrum Edukacyjnego z klasy II, III i IV technik budownictwa, oraz z klasy III technik architektury krajobrazu wybrała się do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na musical „ Upiór w Operze”  Andrew Lloyda Webbera w reż. Wojciecha Kępczyńskiego okrzyknięty musicalem wszech czasów, rekordzistą West Endu i Broadwayu.

Tego wieczoru w tytułowych rolach wystąpili: Tomasz Steciuk, Paulina Janczak oraz Bartłomiej Łochowski. Przez krótką chwilę mogliśmy się przenieść w cudowny świat sztuki opowiadającej historię młodego geniusza muzycznego z oszpeconą twarzą, który ukrywa się przed światem w podziemiach paryskiej opery. Rozkochany w młodej śpiewaczce Chiristine Daaé dopuszcza się zbrodni. Fabuła jest nieskomplikowana i ponadczasowa. Miłość, zazdrość, fascynacja, gniew i namiętność, niesamowita scenografia oraz porywająca muzyka przenoszą widzów w świat, który na długo pozostaje w pamięci.

Musical „Upiór w Operze jest produkcją teatru Roma z Warszawy przeniesioną na scenę Białostockiej Opery i Filharmonii.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli zachwyceni i oczarowani. Chcą kontynuować te wyjazdy.

Tekst: Iwona Grabowa

Zdjęcia ze spektaklu można obejrzeć na stronie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku lub Teatru ROMA w Warszawie.