Konkurs „Profilaktyka z Bakcylem” – edycja 2015r.

Augustowskie Centrum Edukacyjne w Augustowie informuje, że Janusz Kondracki uczeń klasy III technik informatyk zajął II miejsce w Konkursu „Profilaktyka z Bakcylem” – edycja 2015r.

Konkurs ten był organizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku. Był on przedsięwzięciem z zakresu profilaktyki uniwersalnej, a jego głównym celem było propagowanie konstruktywnych form spędzania czasu wolnego bez sięgania po używki. Skierowany był do młodzieży w wieku 14-18 lat z terenu województwa podlaskiego.

Janusz Kondracki od 5 lat trenuje pływanie. Jest zawodnikiem UKS „Pływacy” Augustów oraz reprezentuje klub START Białystok.
I miejsce w 2014r. w swojej kategorii wiekowej w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu - juniorów [dyplom1];
II miejsce w 2015r. w swojej kategorii wiekowej w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych [dyplom2];
II i V miejsce w 2015r. w swojej kategorii wiekowej w Międzynarodowych Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. [wyniki podane na witrynie http://www.start.bialystok.pl/aktualnosci/sukcesy-naszych-plywakow-mistrzostwach-polski-szczecinie-3-6-12-2015r/]

Osiąga również wiele sukcesów na zawodach na szczeblu województwa, często ścigając się z zawodnikami pełnosprawnymi i często ich pokonując.
Pływanie to jego pasja oraz sposób na spędzanie czasu wolnego. Dodatkowo jest to forma rehabilitacji, ponieważ Janusz od urodzenia jest osobą niepełnosprawną ruchowo.
Dzięki pływaniu Janusz nie tylko kształtuje sprawność fizyczną, ale także otwiera się na innych ludzi, nabiera większej pewności siebie, konstruuje swoją przyszłość.