Wycieczka do Politechniki Białostockiej

1 września 2015r Politechnika Białostocka podpisała umowę o współpracy z Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie. W poniedziałek 9 listopada uczniowie ACE klas o profilu technik hotelarstwa mieli okazję zwiedzić Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej. Hotelarze wzięli udział w wykładzie dr inż. R. Ziółkowskiego oraz w pokazie drukowania w wymiarze 3D, po czym została im przedstawiona oferta dydaktyczna odwiedzanego wydziału.

Największa uczelnia techniczna naszego województwa wykazała również chęć zorganizowania spotkania z klasą o profilu technik architekt krajobrazu. Zaowocowało to wizytą na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska.

Uczniowie po raz pierwszy mieli okazję zwiedzić sale wykładowe i laboratoria. Młodzież zwracała szczególną uwagę na wyposażenie sal, materiały dydaktyczne oraz na projekty wykonane przez studentów. Na spotkaniach z wykładowcami grupy wysłuchały informacji na temat studiów na określonych kierunkach oraz o dodatkowych korzyściach edukacji wyższej. Pracownicy PB wyjaśnili uczniom, że z dzięki znakomitemu przygotowaniu oraz ciągłemu udoskonalaniu programów studiów absolwenci tej uczelni mają ułatwiony start na ścieżce zawodowej. Zgodnie z założeniami współpracy, goście otrzymali ofertę udziału w konkursach, w których poza atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, można zdobyć indeks uczelni.

Przy okazji pobytu na terenie kampusu PB grupa z ACE z Augustowa została oprowadzona po Centrum Nowoczesnego Kształcenia. Oryginalny budynek z salami do nauki, ogromnymi zbiorami bibliotecznymi oraz zaawansowanym technologicznie systemem wypożyczania książek wzbudziły ogromne zainteresowanie uczniów.

Po pełnym wrażeń pobycie na uczelni przyszli technicy wybrali się na krótkie wycieczki, związane z zainteresowaniami uczniów oraz branżą, w której się kształcą. Klasy o profilu hotelarskim, pod opieką p. Agnieszki Dziądziak zostały oprowadzone po trzygwiazdkowych hotelach: Esperanto oraz Best Western Hotel Cristal.

Klasa o profilu technik architekt krajobrazu wraz z nauczycielką, p. Klaudią Zaskowską udała się na spacer po wybranych parkach Białegostoku. Po drodze nie zabrakło atrakcji, takich jak wizyta w Mini ZOO w Parku im. Konstytucji 3 Maja czy zwiedzanie pałacu i barokowych ogrodów Branickich.