Dzień Edukacji Narodowej w ACE

Jak co roku o tej porze, w auli Augustowskiego Centrum zgromadziła się społeczność szkolna, aby uczcić dzień potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. Na spotkanie przybyła również Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu pani Bożenna Kondracka. Wraz z panią dyrektor Joanną Michałowską złożyła gratulacje uczniom Centrum uhonorowanym przez władze Powiatu Augustowskiego za wyniki w nauce oraz osiągnięcia w sporcie.
Stypendium za wyniki w nauce otrzymała Dorota Tarasiewicz -  uczennica Technikum nr 1 oraz Michał Zalewski uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1.
Stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymała Daria Michałowska - uczennica Technikum nr 1.
Na uroczystość przybyli także Rodzice wyróżnionych uczniów - również oni odebrali gratulacje i życzenia.
Spotkanie w auli zakończył występ artystów z koła teatralnego AA (Anonimowi Amatorzy), przygotowany pod kierunkiem nauczycielki ACE pani Doroty Sikory. Młodzi aktorzy pokazali zebranym utwory z kanonu lektur w zupełnie nowym świetle a także z dużą dawką humoru.
Wszystkim nauczycielom życzymy, aby niełatwa misja pedagoga, wychowawcy przyniosła jeszcze lepsze efekty oraz satysfakcję i radość. Dziękujemy za oddanie dla uczniów, okazywane wsparcie oraz ogromne poświęcenie i wysiłek włożony w kształtowanie młodych charakterów. Oby takich uczniów – jak ci, nagrodzeni w dniu dzisiejszym, było jak najwięcej!