Z wizytą na dniach otwartych na Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska

W dniu 13 marca 2024 uczennice i uczniowie klasy trzeciej technik budownictwa wraz z opiekunami Iwoną Grabową i Krystyną Osakowicz uczestniczyli w Dniu Otwartym Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska. W trakcie wizyty na uczelni uczestniczyliśmy w zajęciach laboratoryjnych i wykładach.
W pięknej, nowoczesnej HALI INNO-EKO TECH odbyły się badania pokazowe niszczące i nieniszczące wytrzymałości stali i betonu. Obejrzeliśmy nowoczesny sprzęt laboratoryjny, zajęcia były bardzo ciekawe. W kolejnej zwiedzanej pracowni laboratoryjnej zapoznaliśmy się z nowymi materiałami budowlanymi, a konkretnie z betonem polimerowym oraz pracami prowadzonymi przez studentów i doktorantów wydziału budownictwa nad opracowaniem nowoczesnych kruszyw lekkich z materiałów z recyklingu. Ciekawostką był beton światłowodowy.
Zwiedziliśmy również laboratorium odnawialnych źródeł energii i wysłuchaliśmy wykładu. Bardzo ciekawa okazała się wizyta w laboratorium Wydziału Geotechniki, Dróg i Geodezji, gdzie mogliśmy zobaczyć próbki nowoczesnych materiałów do budowy nawierzchni drogowych, zapoznać się urządzeniami do badań nawierzchni drogowych.
Uczniowie i uczennice zwiedzili również kampus uczelni oraz piękny, "koronkowy" budynek Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej.
To były bardzo ciekawe "wagary" na uczelni. Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem pracowni i pełnych pasji wykładowców oraz ciekawych zajęć, które mamy zamiar powtórzyć.
Autor: Iwona Grabowa.