DZIEŃ INŻYNIERA

DZIEŃ INŻYNIERA w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach, to zorganizowane przez władze i nauczycieli akademickich wydarzenie, w którym 24 listopada wzięli udział uczniowie i uczennice z klasy 5 technik mechatronik oraz 5 technik budownictwa.
Wszyscy przybyli na Aulę PUZ uczniowie szkół średnich uczestniczyli w ciekawych wykładach dotyczących nowoczesnych metod oceny zdrowia oraz transportu autonomicznego. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy zgodnie z profilami, w których kształcą się w technikach. Grupa budowlana uczestniczyła w wykładach dotyczących badań materiałów budowlanych, badań gruntów budowlanych, wpływu smogu na klimat i mikroklimat w budynku. Niewątpliwie fascynujący okazał się wykład dr inż. Władysława Ryżyńskiego oraz inż. Roberta Kulbackiego dotyczący wytrzymałości betonu oraz materiałów kompozytowych.
Grupa mechatroników uczestniczyła w zajęciach z podstaw projektowania sterowników PLC, wysłuchała wykładów dotyczących układów elektropneumatycznych w praktyce inżynierskiej oraz wykorzystania inżynierii odwrotnej w przemyśle maszynowym. Ciekawy wykład dotyczący stacjonarnego robota autonomicznego zaprezentował dr inż. Wojciech Śliżewski.
Niezwykle miło było nam gościć w murach uczelni, dziękujemy za słodki poczęstunek, a nade wszystko za przekazaną wiedzę i interesujące prezentacje i wskazanie ciekawego miejsca do kontynuacji nauki po zdanej maturze.