XIII Turniej Piłki Nożnej z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości o puchar Starosty Powiatu Augustowskiego

W piątek 10.11.2023 r. na boisku Augustowskiego Centrum Edukacyjnego po raz XIII rozegrano Turniej Piłki Nożnej z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości o puchar Starosty Powiatu Augustowskiego. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje augustowskich szkół średnich.

Jak co roku rozgrywki miały bardzo uroczysty charakter. Otwarcia turnieju z odśpiewaniem hymnu narodowego dokonała Dyrekcja ACE Pan Grzegorz Augusewicz i Urszula Maksimowska. Następnie kapitanowie wszystkich drużyn udali w raz z Dyrekcją Szkoły pod Pomnik Zdobywców Monte Cassino w celu zapalenia symbolicznego znicza od uczestników turnieju.

Po uroczystym otwarciu młodzież przystąpiła do rywalizacji sportowej, która stała na bardzo wysokim poziomie sportowym.

Bezapelacyjne zwycięstwo w turnieju, nie tracąc ani jednej bramki odniosła drużyna ACE w składzie: Rafał Szybajło, Kacper Prostko, Kacper Karczewski, Adam Zamojski, Patryk Sagun, Adrian Pretko, Damian Stankiewicz, Bartosz Brankiewicz, Maksymilian Klekotko. Dziękujemy naszym chłopakom serdecznie, od pięciu lat godnie i z pełnym poświęceniem reprezentowali ACE we wszystkich zawodach piłkarskich nie przegrywając meczu, szkoda bo takiego rocznika chyba długo już nie będzie. Mamy nadzieję, będą godni następcy, zapisaliście się wspaniale w historii naszej ukochanej szkoły. „OLO” byłeś częścią tej drużyny od początku, kontuzja sprawiła że nie mogłeś zagrać ostatni raz pamiętamy i dziękujemy.

II miejsce zajęła drużyna I LO Arkadiusza Szyndlera, III miejsce zajęła drużyna II LO prowadzona przez Tomasza Choroszewskiego, IV miejsce przypadło zespołowi ZST prowadzonemu przez Kazimierza Kołakowskiego, a V miejsce znalazła się reprezentacja Zespołu Placówek Młodzieżowych w Augustowie których opiekunem była Pani Justyna Karbowska.

Najlepszym bramkarzem XIII turnieju został Andrzej Suszko z Zespołu Szkół Technicznych, a najlepszym zawodnikiem został uczeń reprezentujący Augustowskie Centrum Edukacyjne Rafał Szybajło. 

Wręczenia pucharów i dyplomów dokonał Wice-Starosta Powiatu Dariusz Szkiłądź, Pani Bożenna Kondracka – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu oraz Dyrektor Augustowskiego Centrum Edukacyjnego Grzegorz Augusewicz.

Jak co roku wszyscy uczestnicy po zakończeniu zawodów spotkali się na wspólnym posiłku ufundowanym przez Dyrektora Placówek Młodzieżowych w Augustowie Jarosława Kwietnia.

Organizatorzy dziękują za wsparcie i pomoc przy organizacji turnieju Starostwu Powiatowemu, Dyrekcji Augustowskiego Centrum Augustowskiego, Dyrektorowi Zespołu Placówek Młodzieżowych oraz Komendantowi OHP w Augustowie Wiesławowi Mursztynowi.

Tekst: J. Szybajło