Pielgrzymka maturzystów

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę jest ogólnopolską tradycją od wielu lat. W tym roku pielgrzymka odbyła się w dniach 9-14 października i wzięli w niej udział uczniowie ACE z klas: 5g, 5h, 5hd, 5ifa, 5ifb, 5 mct oraz opiekunowie V. Puzio, A. Sigillewska, S. Kirvel, W. Sulewski. W czasie swojego pielgrzymowania na Jasną Górę maturzyści mieli szansę zwiedzić Wawel i Stare Miasto w Krakowie, zobaczyć piękno Tatr wędrując nad Morskie Oko, poszaleć w Energylandii, największym parku rozrywki w Polsce, w którym znajduje się Zadra - najwyższy na świecie WOODEN ROLLER COASTER, zwiedzić Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.
Co roku maturzyści z całej Polski pielgrzymują do Matki Bożej Częstochowskiej aby modlić się o dobry wybór drogi życiowej. Maturzyści diecezji ełckiej 13 października spotkali się na Jasnej Górze.
Pielgrzymkę rozpoczęła konferencja w Sali o. Augustyna Kordeckiego. Następnie maturzyści spotkali się z seminaryjnym zespołem Effatha, który tworzą klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Maturzyści modlili się podczas Apelu Jasnogórskiego w kaplicy Cudownego Obrazu a także wzięli udział w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Ostatnim punktem był udział w Mszy Świętej. Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę jest ogólnopolską tradycją od wielu lat.
Zdjęcia i tekst: A. Sigillewska