Sukcesy uczniów ACE w konkursie historycznym

Dnia 12 maja 2023 roku – w 79. rocznicę bitwy pod Monte Cassino i w 53. rocznicę śmierci generała Władysława Andersa w Centrum Kształcenia Zawodowego Zespołu Szkół Technicznych w Białymstoku odbyło się rozstrzygnięcie VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Z miłości do niepodległej Ojczyzny…- życie i działalność Generała Władysława Andersa”(1892-1970). Konkurs organizowany przez Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty, we współpracy z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku i Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku. Na konkurs nadesłano 108 prac, w tym 65 prezentacje multimedialne i 43 prace plastyczne ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa podlaskiego. Z naszej szkoły wysłaliśmy 5 prac, w tym 2 prace plastyczne i 3 prezentacje multimedialne. Prace naszych uczniów Technikum nr 1 im. 2 Korpusu Polskiego zajęły I, II, III miejsce i wyróżnienie w historycznym konkursie wojewódzkim poświęconym patronowi naszego Technikum.

Kamil Nikiforow – I miejsce, kategoria prezentacja multimedialna

Marta Sadowska – wyróżnienie, kategoria prezentacja multimedialna

Kinga Waluś – II miejsce, kategoria praca plastyczna

Julia Imszennik – III miejsce, kategoria praca plastyczna

Opiekun uczniów: Jadwiga Motuk

Wielkie gratulacje.