Wykład „ Start-up co to takiego? Skąd brać pomysły na biznes?"

14 lutego  młodzież z klas handlowych ACE uczestniczyła w wykładzie „ Start-up co to takiego? Skąd brać pomysły na biznes?" na wydziale Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku, pod opieką nauczycieli: mgr inż. Aleksandry Sigillewskiej i mgr inż. Urszuli Maliszewskiej.
Niezwykle ciekawy wykład prowadził dr Łukasz Siemieniuk, który między innymi przedstawił: czym są StartUp-y, skąd brać pomysły na biznes, gdzie szukać inspiracji. Omówił w ciekawy i przystępny sposób wiele pomysłów na biznes, formy pozyskiwania kapitału, nowe możliwości badania rynku z związku z podjęciem działalności gospodarczej oraz marketing w biznesie.
Dr Łukasz Siemieniuk ma ogromne doświadczenie w temacie StartUp-ów. Dotychczas na rynek podlaski wprowadził około 200 firm, które rozpoczynały przygodę z biznesem jako StartUpy. Współpracował z ponad 500 StartUp-ami. Wprowadzał również na rynek podlaski Ponadregionalną Sieć Aniołów Biznesu - pełniąc funkcję kierownika regionu, zajmując się koordynowaniem działań związanych z pozyskiwaniem pomysłodawców oraz prywatnych inwestorów. W ramach funduszu inwestycyjnego AIP Seed Capital zajmuje się pozyskiwaniem oraz oceną innowacyjnych projektów poszukujących wsparcia finansowego.
Wykład spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży.