Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ACE

21 lutego obchodziliśmy w ACE Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Na pierwszej lekcji uczniowie wszystkich klas pisali dyktando online. Następnie w auli przeprowadzono różnorodne zajęcia ukazujące piękno i zawiłości języka polskiego. Czwartoklasiści wysłuchali wykładu „Jak skutecznie przemawiać?” i uczestniczyli w warsztatach z retoryki. Klasy I-III technikum wzięły udział w międzyklasowym konkursie „Ojczyzna – polszczyzna”. Wśród pierwszoklasistów najlepsi okazali się mechatronicy, w klasach II – III najwięcej punktów zdobyła III technik handlowiec. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami. Słodkie upominki otrzymali też uczniowie, którzy najlepiej zaprezentowali tekst staropolski lub gwarowy. Podczas spotkania wysłuchaliśmy uczniów naszej szkoły pochodzących z Białorusi i Ukrainy, którzy recytowali wiersze w swoim języku ojczystym.
Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez polonistki i bibliotekarki naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w zajęciach i zabawach językowych.