I Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

Dnia 29 kwietnia 2015 roku Augustowskie Centrum Edukacyjne było gospodarzem I. Targów Szkół Ponadgimnazjalnych. Uroczystego otwarcia tego wydarzenia dokonała Wicestarosta Powiatu Augustowskiego Pani Katarzyna Beata Sturgulewska

Głównym celem dzisiejszych Targów było zaprezentowanie przez szkoły ponadgimnazjalne z Augustowa swoich ofert edukacyjnych na rok szkolny 2015/2016 oraz pomoc tegorocznym absolwentom gimnazjów w dokonaniu niełatwego wyboru dalszej nauki, która w pełni zaspokoi ich aspiracje.

Swoje oferty edukacyjne zaprezentowały następujące szkoły:

1. Zespół Szkół Technicznych im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Augustowie,

2. II Liceum Ogólnokształcące im. Polonii i Polaków na Świecie,

3. I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie im. G. Piramowicza,

4. Augustowskie Centrum Edukacyjne.

Wywiady przeprowadzone przez uczniów z Rozgłośni Radiowej ACE z dyrektorami augustowskich placówek były wstępem do zaprezentowania się poszczególnych szkół. Nie da się ukryć, że dyrektorzy z wielkim zaangażowaniem zachęcali absolwentów gimnazjów do wyboru właśnie ich oferty edukacyjnej, dzielnie wspierani przez swoich uczniów na stanowiskach promujących poszczególne szkoły. Ciekawe uzupełnienie informacji o każdej szkole stanowiły prezentacje multimedialne. Pierwsze Targi Szkół Ponadgimnazjalnych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów i uczennic z siedemnastu gimnazjów ( w tym, z czterech gimnazjów z powiatów ościennych). Mogli oni nie tylko posłuchać, zobaczyć, ale też poczuć namiastkę atmosfery nauki w szkole średniej.

Po dzisiejszym spotkaniu przed absolwentami gimnazjum stoi niełatwe zadanie wiążące się z dokonaniem wyboru właściwej ścieżki edukacyjnej.