Konkurs SKILLS POLAND

9 grudnia w hali inno-Eko-Tech Katedry Konstrukcji Budowlanych WBiNŚ najlepsi młodzi specjaliści z Polski przez kilka godzin mierzyli się z zadaniami konkursowymi w murowaniu. Wszystko po to, aby wyłonić przedstawiciela Polski w konkursie EuroSkills w Murarstwie na wrzesień 2023 r. do Gdańska.

Młodzi murarze najpierw zmagali się z murowaniem na sucho na czas, a później z murowaniem tradycyjnym z wykorzystaniem zaprawy murarskiej.

W skład jury konkursowego weszli jako Ekspert główny mgr inż. arch. Tomasz Rogala z Pracowni Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej oraz dr inż. Katarzyna Kalinowska-Wichrowska, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku oraz mgr inż. Włodzimierz Zawrzykraj, współwłaściciel zakładu CERADBUD Sp.J. L. Zawrzykraj, W. Zawrzykraj.

Województwo Podlaskie było Partnerem strategicznym konkursu SkillsPoland Edycja Specjalna w Politechnice Białostockiej.

Partnerami konkurencji Murarstwo byli: Budimex, Krajowe Zrzeszenie Producentów Materiałów Budowlanych CERBUD, Grupa Unibep oraz Polski Klaster Budowlany, a partnerami medialnymi Builder, Przegląd budowlany, Materiały Budowlane.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli dr Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego i dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej.

 LAUREATAMI KONKURSU ZOSTALI:

Miłosz Adamczyk – Politechnika Śląska – złoty medal

Piotr Goworowski – ACE Technikum im. 2 Korpusu Polskiego w Augustowie – srebrny medal

Patryk Stachowiak – Zespół Szkół Budowlano – Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu – brązowy medal

Bartosz Karpienia – ACE Technikum im. 2 Korpusu Polskiego w Augustowie- czwarte miejsce


Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom!

Gratulujemy naszym uczniom udziału w konkursie i zajęcia wysokich miejsc w krajowej czołówce. Wszyscy życzymy Wam dalszych sukcesów, niesłabnącej woli walki, zaangażowania w zdobywanie wiedzy. Jesteście pozytywnym przykładem dla innych, godnie reprezentujecie nie tylko siebie, ale również Augustowskie Centrum Edukacyjne i Augustów. Tak trzymać Panowie !!!!

Żródło: https://wb.pb.edu.pl/2022/12/12/znamy-zwyciezce-edycji-specjalnej-skills-poland-w-murarstwie/# oraz relacja naszych dzielnych zwycięzców.

Na stronie Politechniki Białostockiej znajdziecie bogata relację fotograficzną.

Tekst: Iwona Grabowa