Konkurs Historyczno-Plastyczny ,,Niepodległość”

Celem Konkursu Historyczno-Plastycznego ,,Niepodległość” jest uczczenie 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, propagowanie i pogłębianie wiedzy historycznej o Polsce, jej bohaterach, dziedzictwie kulturowym oraz kształtowanie postaw patriotycznych, poczucia świadomości i tożsamości narodowej. Organizatorem konkursu jest Augustowskie Centrum Edukacyjne, Hufiec Pracy 10-6 w Augustowie i Nadleśnictwo Głęboki Bród.

 W V edycji konkursu ,,Niepodległość” wzięło udział 54 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu augustowskiego i sejneńskiego.

Dnia 10 listopada 2022 roku podczas uroczystej akademii z okazji 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Dyrektor ACE pan Grzegorz Augusewicz i reprezentująca Nadleśnictwo Głęboki Bród pani Joanna Hołubowicz wręczyli dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu.

Szkoły podstawowe:

III Miejsce: Zuzanna Sztabińska uczennica Szkoły Podstawowej w Gibach

II Miejsce: Laura Bieńkowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie

I miejsce: Monika Nowicka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie

Szkoły ponadpodstawowe:

III Miejsce: Kinga Talkowska, uczennica ACE

II Miejsce: Julia Jasińska, uczennica ACE

I miejsce: Eliza Lenczewska, uczennica II LO w Augustowie

Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Jejer, Kornelia Pieczulis, Kacper Jadeszko – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gibach i Lena Chełmińska ze Szkoły Podstawowej w Białobrzegach, Anita Jączyńska, Karolina Krawcewicz, Katarzyna Biernacka z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego.

Gratulujemy.

Tekst: J. Motuk