Turniej Piłki Nożnej z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W czwartek 10.11.2022 r. na boisku Augustowskiego Centrum Edukacyjnego po raz XIII rozegrano Turniej Piłki Nożnej z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości o puchar Starosty Powiatu Augustowskiego Jarosława Szlaszyńskiego. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje augustowskich szkół średnich oraz Bursy Międzyszkolnej.
W uroczystym otwarciu turnieju wziął udział wicestarosta Powiatu Augustowskiego Pan Dariusz Szkiłądź, naczelnik wydziału edukacji i sportu powiatu Pani Bożena Kondracka oraz Dyrektor ACE Pan Grzegorz Augusewicz. Po odśpiewaniu hymnu młodzież przystąpiła do rywalizacji sportowej, która stała na bardzo wysokim poziomie piłkarskim.
Bezapelacyjne zwycięstwo odniosła drużyna ACE zdobywając komplet punktów i tracąc tylko jedną bramkę w całym turnieju, zagrała w składzie: Rafał Szybajło, Kacper Prostko, Kacper Karczewski, Olgierd Salik, Łukasz Solecki, Patryk Sagun, Adrian Pretko, Damian Stankiewicz, Bartosz Brankiewicz.
Drugie miejsce zajęła drużyna I LO Arkadiusza Szyndlera, 3 miejsce zajęła drużyna II LO prowadzona przez Tomasza Choroszewskiego, 4 miejsce przypadło drużynie Bursy Międzyszkolnej prowadzonej przez Justynę Karbowską. Na 5 miejscu uplasowała się drużyna ZST prowadzona przez Kazimierza Kołakowskiego.
Najlepszym bramkarzem został Maciej Jakubowicz z I LO, a „królem strzelców” turnieju został uczeń reprezentujący ACE Adrian Pretko z klasy IV g.
Wręczenia pucharów i dyplomów dokonał wicestarosta powiatu Dariusz Szkiłądź, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu powiatu Pani Bożenna Kondracka oraz wicedyrektor Augustowskiego Centrum Edukacyjnego Urszula Maksimowska.
Spośród wszystkich uczestników turnieju rozlosowano nagrodę niespodziankę w postaci piłki. Szczęśliwym zwycięzcą okazał się uczeń II LO Eryk Cimochowski- gratulujemy
Jak co roku wszyscy uczestnicy po zakończeniu zawodów spotkali się na wspólnym posiłku ufundowanym przez Dyrektora Bursy Międzyszkolnej w Augustowie Jarosława Kwietnia
Organizatorzy dziękują Starostwu Powiatowemu, Dyrekcji ACE i Bursy Międzyszkolnej za wsparcie i pomoc przy organizacji turnieju.
Ze sportowym pozdrowieniem
Jacek Szybajło i Marcin Szorc