Sukces uczniów ACE w sportach obronnych

30 września 2021 roku na terenie fortów w Piątnicy odbyła się kolejna edycja wojewódzkich zmagań „Sprawni jak żołnierze”, popularyzujących wśród młodzieży sporty obronne, historię regionu oraz zagadnienia związane ze współczesnymi siłami zbrojnymi.

Gospodarzem turnieju był Hufiec Pracy w Łomży przy wsparciu Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w Łomży, Klubu „Fort” w Łomży, Klubu Strzeleckiego Sagittarius w Piątnicy oraz Grupy Ratowniczej Nadzieja, która zadbała o bezpieczeństwo medyczne uczestników i gości.

Do rywalizacji stanęło 8 czteroosobowych drużyn z Augustowa, Białegostoku, Grajewa, Kolna, Łomży, Suwałk, Zambrowa oraz uczestnicy z Wasilkowa.

Część konkursową rozpoczął test wiedzy dotyczący powstania twierdz fortowych oraz ciekawe fakty z dziejów regionu i Polski. Na blok zmagań militarno-sprawnościowych składały się konkurencje: strzelectwo z broni krótkiej, rzut granatem oraz składanie broni na czas.

Wojewódzkimi mistrzami sportów obronnych zostali uczestnicy Hufca Pracy w Augustowie uczący się w Szkole Branżowej w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w składzie Mateusz Pawłowski, Konrad Świderski, Adrian Kondracki i Tristan Rusiłowski, II miejsce zajęła drużyna z Zambrowa, a III miejsce Hufiec Pracy w Grajewie. Najlepsi otrzymali puchary i medale, wszystkie drużyny – dyplomy uczestnictwa.

Autor: Jacek Nejfeld

Zdjęcia: Magdalena Klimuk