Narodowy Dzień Sportu

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska akcja społeczna, która otwiera setki placówek sportowych w całym kraju. Ten dzień otwarty to, tysiące bezpłatnych treningów, zajęć i wydarzeń sportowych w całym kraju. Co roku w Narodowym Dniu Sportu bierze udział kilkaset tysięcy Polaków. Jak co roku lokalni animatorzy sportu Jacek Szybajło i Marcin Szorc włączyli się w akcje i zorganizowali na ,, Orliku" Augustowskiego Centrum Edukacyjnego turniej piłkarski o puchar Dyrektora placówki.
W rozgrywkach rywalizowali uczniowie augustowskich szkół średnich. Zawody rozegrano systemem ,, Każdy z każdym", a o wysokim poziomie sportowym świadczy to że 3 drużyny w ostatecznym rozrachunku miały po 6 zdobytych punktów, i o rozstrzygnięciu decydowała różnica bramek.
I- miejsce zajęła drużyna Bursy międzyszkolnej w składzie: Masłowski Piotr, Pomichter Patryk, Krzywicki Kacper, Drapczyński Mateusz, Czuper Piotr, Czajkowski łukasz, Olszewki Stanisław, Krysiuk Paweł, Hubert Sewastynowicz
II- miejsce zajęła drużyna ACE
III- miejsce zajęła pierwsza drużyna II LO
IV- miejsce druga drużyna II LO
Dodatkowo odbył się konkurs strzałów na bramkę z narożnika boiska gdzie nagrode główną w postaci pięknej piłki zdobył Patryk Pomichter uczeń klasy IV mct z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego.
Organizatorzy dziękują uczestnikom za udział Dyrektorowi ACE Panu Grzegorzowi Augusewiczowi za wsparcie w organizacji zawodów, ufundowanie pucharów i nagród.

Tekst: Jacek Szybajło