IX Konkurs Matematyczny „Matematyka Pasją Technika”

Konkurs przeprowadzono pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk dla uczniów klas III i IV techników z województwa podlaskiego w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach.  Konkurs składał się z dwóch etapów:

I etap odbył się 6 grudnia 2019 roku w macierzystych szkołach,

II etap - 6 marca 2020 roku w ZST.

Celem konkursu jest popularyzowanie oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów technikum, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności zwłaszcza przed maturą z matematyki oraz promowanie matematyki jako nauki, która lubi prawdę i oczywistość.

Zadania na poszczególnych etapach były zróżnicowane pod względem trudności. Podczas zawodów I i II etapu można było używać tablic matematycznych opracowanych przez CKE.

Uczniowie przez 75 minut rozwiązywali 15 zadań: 10 zadań zamkniętych, 3 krótkiej odpowiedzi i 2 rozszerzonej odpowiedzi.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż do pierwszego etapu zgłosiło się 16 szkół z naszego województwa. W drugim etapie o zwycięstwo  walczyło 38 uczestników.

Po zakończeniu zmagań, w oczekiwaniu na wyniki, wszyscy uczestnicy  zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek oraz mogli  skorzystać z gier planszowych.

Podczas uroczystości podsumowania konkursu nagrody zwycięzcom wręczali przedstawiciele: Urzędu Miasta w Suwałkach, Kuratorium Oświaty w Białymstoku Delegatura w Suwałkach, Suwalskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach.

Cieszy nas bardzo sukces naszego ucznia Łukasza Wojewnika, który zajął trzecie miejsce!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  
Brawo Łukasz!!!   

Tekst i zdjęcia: Beata Aleszczyk