XXVII Wojewódzki Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej

8 listopada uczniowie Technikum nr 1 wzięli udział w XXVII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej organizowanym przez prof. Marka Urbanowicza w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. W tym roku dziewięćdziesięcioro uczniów i zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych prezentowało wybrane przez siebie utwory w trzech kategoriach:
• piosenka patriotyczna,
• recytacja,
• twórczość własna.
Występy najlepszych uczniów kilkudziesięciu szkół prezentowały bardzo wysoki poziom. Jury Festiwalu miało poważny problem z wyborem najlepszych prezentacji, dlatego nie zabrakło miejsc ex aequo.
Możemy być dumni z występów uczniów ACE. Gratulacje należą się uczennicy kl. 3 hd Patrycji Kamińskiej, która zajęła 2 miejsce za recytację wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. Mazowsze oraz uczniowi klasy 4 ak Igorowi Robakowskiemu, który zajął 3 miejsce za wiersz Józefa Łobodowskiego pt. Na własną śmierć.
W kategorii piosenki patriotycznej duże wrażenie wywarł występ Macieja Gudewicza z klasy 1 ifg, który interpretacją Murów Jacka Kaczmarskiego "wyśpiewał" 3 miejsce. Niewielką różnicą punktów i 4 miejscem zakończył się występ duetu - Sary Ruggiero ( kl. 4 ak) i Patryka Karpińskiego (kl. 2 b), którzy zaspiewali utwór Dawida Podsiadło 4:30.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Tekst: D. Sikora