Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

W poniedziałek 2 września wszystkie placówki oświatowe w całym kraju zapełniły się  przedszkolakami i uczniami. Dla Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, jak dla tysięcy podobnych techników i liceów, początek roku był wyjątkowy. Wszystko przez tegoroczny nabór do klas pierwszych, w którym spotkali się absolwenci ostatniego rocznika gimnazjum i pierwszego rocznika szkoły  podstawowej. Po mszy świętej w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej siedemnaście klas pierwszych zgromadziło się o godz. 10.15 przy pięknej, słonecznej pogodzie na dziedzińcu ACE. Pan Dyrektor Grzegorz Augusewicz  powitał wszystkich i przedstawił zaproszonych gości: Bożennę Kondracką - Panią Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Joannę Lisek -  Panią przewodniczącą Komisji Oświaty i Sportu Rady Powiatu,  Annę Sus - Cilulko - Panią Dyrektor ZSO, przewodniczącego Rady Rodziców - Pana Piotra Wasilewskiego. Zaproszenie przyjęli również przedstawiciele firm i pracodawców, z którymi szkoła nawiązała bliską współpracę, m.in. reprezentant patrona klas technik mechatronik Pan Grzegorz Kazana - Członek Zarządu British American Tobacco oraz przedstawiciel patrona klas technik budownictwa Pan Tomasz Sacharzewski z firmy Danwood. Ciepłe słowa i życzenia wielu sukcesów skierowała pod adresem nauczycieli i uczniów Pani Naczelnik Bożenna Kondracka. Niezwykle miłym akcentem było podziękowanie za 50 lat pracy zawodowej przekazane w imieniu Władz Powiatu Panu Jerzemu Stankiewiczowi. Serdecznie gratulujemy.
Młodzież ucząca się w ACE dała młodszym koleżankom i kolegom piękny przykład patriotyzmu i szacunku dla historii Narodu w montażu słowno-muzycznym pt. "Pamiętamy".
Po części oficjalnej uczniowie klas pierwszych rozeszli się z wychowawcami do sal lekcyjnych.
Niestety, dla starszych roczników aura nie była już tak życzliwa i z powodu deszczu pozostałe klasy zainaugurowały rok szkolny w auli.
Dzwonki, od których zdążyliśmy wszyscy przez letnie miesiące odwyknąć, znowu zabrzmiały... Tak więc rok szkolny 2019/2020 można uznać za rozpoczęty.
Tekst: Dorota Sikora
Zdjęcia: Jakub Klepacki