Sukces naszej uczennicy w Wadowicach

Już po raz dziewiętnasty w wadowickim Domu Kultury odbył się uroczysty finał konkursu fotograficznego i plastycznego poświęconego polskiemu papieżowi św. Janowi Pawłowi II. Organizatorami konkursu pt: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi.” byli: Hufiec Pracy w Wadowicach, Małopolska Wojewódzka Komenda OHP oraz Komenda Główna OHP.

Na tegoroczną uroczystość została zaproszona Klaudia Chmielewska z Hufca Pracy w Augustowie ucząca się w kl. III aw ZSZ przy Augustowskim Centrum Edukacyjnym wraz z wychowawcą prowadzącym zajęcia plastyczne w augustowskim hufcu.

Po długiej i męczącej podróży, zwiedzaniu Krakowa i noclegu w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w przeuroczej Lanckoronie, wszystkich zaproszonych na galę uczestników zawieziono do Wadowic, gdzie odbyła się uroczysta msza święta w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. Mszę celebrował metropolita krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski. Na zakończenie mszy w ramach podziękowania za objęcie konkursu honorowym patronatem komendant główny OHP Pan Bogdan Ścibut wręczył arcybiskupowi ładnie oprawioną reprodukcję pracy laureatki z Augustowa.

Po mszy św. laureaci i goście złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II.

Następnie wszyscy udali się do wadowickiego domu kultury, gdzie przy kawie i kremówkach obejrzeli występy utalentowanych uczestników z województwa małopolskiego.

Po występach i podziękowaniach sponsorom i honorowym patronom konkursu wśród których znaleźli się oprócz metropolity Krakowskiego Komendant Główny OHP, Duszpasterz krajowy OHP, Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Małopolski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Krakowa, Starosta Powiatu Wadowickiego, Burmistrz Wadowic oraz Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie ogłoszono wyniki i rozdano nagrody. Dopiero teraz dowiedzieliśmy się, że praca Klaudii Chmielewskiej pt. „… odnowi oblicze ziemi” zajęła pierwsze miejsce. Uczestniczka otrzymała cenne nagrody: Laptop, książki, albumy, płyty i inne drobiazgi. Każdy z gości dostał też pięknie wydany katalog z reprodukcjami prac nagrodzonych i wyróżnionych w tegorocznym konkursie.

Po rozdaniu nagród odbył się wernisaż pokonkursowy a następnie zwiedzanie Wadowic śladami świętego papieża.Po uroczystościach uczestnicy wrócili na nocleg do Lanckorony by następnego dnia udać się w drogę powrotną.

Gratulujemy uczestniczce sukcesu i życzymy dalszych.

 Tekst: Jacek Nejfeld