Eliminacje okręgowe OWiUR

 

Uczniowie ACE tradycyjnie uczestniczyli w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W tegorocznych zmaganiach, które odbyły się w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim wystartowało czterech uczniów naszego technikum:

1. Kapla Karolina - blok: technologia żywności

2. Skorupa Patryk - blok: technologia żywności

3. Krynicka Magdalena - blok: gastronomia

4. Kalinowska Marzena - blok: architektura krajobrazu (finalistka z roku 2018)

 "W piątek 12 kwietnia o godz. 11 nastąpiło uroczyste otwarcie OWiUR. W godzinach od 11.30 do 12.30 uczestnicy rozwiązywali test, a po obiedzie przystąpili do zadań praktycznych. Wieczorem młodzież odpoczywała, a jurorzy spotkali się z nauczycielami, celem omówienia wyników zmagań ich podopiecznych - relacjonuje dr inż. Małgorzata Wyrzykowska, sekretarz Komitetu Okręgowego OWiUR w Siedlcach.

Uroczyste ogłoszenie wyników miało miejsce 13 kwietnia. Uczniowie szkoły w Bielsku Podlaskim przygotowali program artystyczny. Przed gośćmi wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Kukułki". Wyniki ogłosiła przewodnicząca siedleckiego komitetu prof. nzw. dr hab. Alina Janocha." (źródło: https://www.agropolska.pl/olimpiada/aktualnosci-owiur/eliminacje-okregowe-xliii-edycji-owiur-w-bielsku-podlaskim,121.html)

Do uczestnictwa w olimpiadzie uczniów przygotowywały: nauczycielka przedmiotów gastronomicznych - Pani Alicja Zyskowska oraz nauczycielka architektury krajobrazu - Pani Klaudia Kwiecień. W tym roku uczniom nie udało się zakwalifikować do finału, ale liczymy, że zdobyte na olimpiadzie doświadczenie i kolejny rok przygotowań przyniesie reprezentantom ACE lepsze wyniki w następnej - XLIV edycji OWiUR.

Teskt: K .Kwiecień