Studniówka

"Ta chwila czarowna głębią nocy,
szaleństwem fioletu,
srebra bladym świtem
niech zawsze trwa..."
John Feelling Bekannte

 

17 styczeń 2015 roku na długo pozostanie w pamięci tegorocznych maturzystów.

Na 100 dni przed maturą uczniowie klas IV Augustowskiego Centrum Edukacyjnego spotkali się w ten szczególny, czarowny, zimowy wieczór, by do bladego świtu, przy wtórze muzyki zakosztować wspólnej zabawy i choć przez chwilę nie myśleć o tym, co czeka ich, kiedy tylko zakwitną kasztany…

Na bal studniówkowy przybyli uczniowie klas: 4ak z wychowawczynią p. Haliną Buczyńską, 4h  z wychowawczynią p. Marią Ignatowską, 4g z wychowawczynią p. Alicją Szenk, 4if z wychowawcą p. Jarosławem Grycem, 4mct z wychowawczynią p. Beatą Aleszczyk, 4b z wychowawcą p. Jackiem Szybajło, 4hd z wychowawczynią p. Bożeną Ziemak oraz rodzice i zaproszeni goście.

Zanim uczniowie przystąpili do zaprezentowania tradycyjnego poloneza, głos zabrała Pani Dyrektor Krystyna Osakowicz, życząc młodzieży wspaniałego balu oraz powodzenia na egzaminie dojrzałości. Krótkie przemówienie wygłosili również reprezentanci klas maturalnych, którzy podziękowali wychowawcom, nauczycielom, rodzicom za czteroletni okres wspólnej pracy.

Ażeby tradycji stało się zadość,  brać uczniowska ruszyła tanecznym krokiem w rytm poloneza. Wykonany z wielkim zaangażowaniem taniec rozpoczął studniówkowe szaleństwo na parkiecie. „Będzie, będzie się działo, będzie zabawa..” i faktycznie nocy było mało, bo taneczne rytmy rozbrzmiewały do rana.

„Minęła studniówka z wielkim  hukiem…”, teraz pozostało tylko wielkie odliczanie do jednego z kluczowych wydarzeń każdego młodego człowieka – egzaminu maturalnego.

Wszystkich tegorocznych maturzystów pozdrawiamy i życzymy powodzenia na maturze!

 Zapraszamy do galerii zdjęć!

Tekst: Urszula Maksimowska