Wielki Turniej Sportowy Szkół Średnich z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Z inicjatywy Starostwa Powiatowego, Augustowskie Centrum Edukacyjne było organizatorem sportowych obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Sportowa rywalizacja odbywała się w tygodniu poprzedzającym uroczyste obchody i zakończyła się w piątek 09.11.2018r. w auli Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Rywalizacja toczyła się w trzech dyscyplinach sportowych tj. koszykówce chłopców, piłce nożnej chłopców i siatkówce dziewcząt.

W środę 07.11.2018r. w sali I LO odbył się turniej koszykówki w którym po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, prowadzona przez Marcina Szorca, przed drużyną I LO Arkadiusza Szyndlera, III miejsce zajęła reprezentacja II LO Zbigniewa Ryniewicza, a IV miejsce zajęła reprezentacja Szkół Technicznych Kazimierza Kołakowskiego.

Następnego dnia tj. 08.11.02018r. Orlik przy Augustowskim Centrum Edukacyjnym gościł uczestników 9-edycji Turnieju Piłki Nożnej z okazji Dnia Niepodległości. Jak co roku granie w „gałę” dla Biało-Czerwonej to wielkie emocje i wyzwanie. Ostatni mecz między drużyną II LO i ZST rozstrzygną końcową klasyfikację. I miejsce zajęła drużyna II LO prowadzona przez Tomasza Choroszewskiego, II miejsce przypadło drużynie I LO Arkadiusza Szyndlera, III miejsce zajęło ACE Michała Jerucia, a IV miejsce drużyna ZST Kazimierza Kołakowskiego.

W piątek 09.11.2018r, w sali Augustowskiego Centrum Edukacyjnego odbył się ostatni turniej z cyklu rywalizacji tj. siatkówka dziewcząt. I miejsce i bezapelacyjne zwycięstwo z kompletem punktów zajęły podopieczne Arkadiusza Szyndlera z I LO. Do samego końca toczyła się rywalizacja o kolejne miejsca. Ostatecznie to małe punkty zadecydowały o kolejności miejsc i tak, II miejsce przypadło drużynie Jolanty Sowól z ACE, III miejsce zajęły podopieczne Iwony Rutkowskiej-Cyl z ZST, a IV miejsce drużyna II LO Agnieszki Kuźmy.

Suma punktów w poszczególnych rozgrywkach pozwoliła ustalić końcową klasyfikację w Wielkim Turnieju Sportowym Szkół Średnich z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę:

I miejsce I LO im. G. Piramowicza,

II miejsce Augustowskie Centrum Edukacyjne,

III miejsce II LO im. Polonii i Polaków na Świecie,

IV miejsce Zespól Szkół Technicznych.

Uczestnicy turnieju zostali uhonorowani okolicznościowymi pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi wręczonymi przez Starostę Jarosława Szlaszyńskiego, Wice-Starostę Katarzynę Sturgulewską i Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Bożeną Kondracką.

Statuetkę dla najlepszego koszykarza otrzymał uczeń ACE Jakub Kulig, najlepszym piłkarzem został zawodnik II LO Daniel Mulewski a najlepszą zawodniczką turnieju siatkówki została Ania Koronkiewicz z I LO.

Tekst: Jacek Szybajło