Koło Wolontariatu ACE świętuje 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Studzienicznej

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu ACE świętują 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości wraz z mieszkankami Domu Pomocy Społecznej w Studzienicznej. Uczennice z klas III aw i III ak wraz z p. Marią Wilgat i p. Urszulą Maksimowską odwiedziły dnia 8 listopada niepełnosprawne dziewczęta, by wspólnie przygotować ozdoby z akcentem patriotycznym. Prace w sali terapii zajęciowej sprawiły wiele radości. Okazuje się, że niepełnosprawność nie musi być barierą w kontaktach międzyludzkich. Cieszy fakt, iż młodzi ludzie potrafią otworzyć się na potrzeby drugiego człowieka.

Wykonane ozdoby jednoznacznie pokazały, że łączy nas biało – czerwona flaga i biało – czerwone serca. Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy, którzy wykazali się ogromną empatią, cierpliwością i koleżeńskim ciepłem. Dziękujemy Dyrekcji DPS oraz paniom terapeutkom za miłe przyjęcie młodzieży ACE. Liczymy na dalszą współpracę.

Urszula Maksimowska – opiekun wolontariatu