Turniej piłki siatkowej chłopców o puchar Dyrektora Augustowskiego Centrum Edukacyjnego

W dniach 12 – 13 marca 2015 roku w naszej szkole odbył się Turniej piłki siatkowej chłopców o Puchar Dyrektora Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Udział w zawodach wzięły wszystkie augustowskie szkoły ponadgimnazjalne oraz drużyna Grodzieńskiego Koledżu Elektotechnicznego, której zawodnicy na co dzień grają w białoruskiej pierwszej lidze. Turniej stał na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie, a o poszczególnych wygranych decydowały detale siatkarskiego rzemiosła. W meczu o pierwsze miejsce drużyna ACE zmierzyła się z gośćmi z Białorusi. Mecz był bardzo wyrównany do stanu 6:6 w tie-break`u kiedy jeden z zawodników ACE doznał kontuzji, co miało wpływ na grę naszej drużyny. Ostatecznie przegrała ona mecz i w końcowej klasyfikacji zajęła 2 miejsce. Mimo to, zarówno naszym zawodnikom jak i reprezentantom pozostałych szkół należą się duże brawa za sportową walkę i czas poświęcony na przygotowanie się do zawodów.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

  1. Grodzieński Koledż Elektrotechniczny
  2. Augustowskie Centrum Edukacyjne
  3. II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie
  4. I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie
  5. Zespół Szkół Technicznych w Augustowie

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY:

  1. Viktar Pianeuski – GKE
  2. Mateusz Jeleniewski – ACE
  3. Wojciech Czarniecki – II LO
  4. Patryk Jabłoński – I LO
  5. Michał Rowiński – ZST

Tekst: Tomasz Wiszyński