II edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego „Krajobraz nad Nettą"

II edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego „Krajobraz nad Nettą” rozstrzygnięta! Jesienna odsłona rywalizacji okazała się atrakcyjną formą ukazania swoich talentów dla młodzieży, gdyż do organizatorów spłynęło ponad 40 prac. Warto dodać, że nie tylko duża ilość, ale również wysoki poziom walorów artystycznych pejzaży sprawił, że komisja miała trudności z wyłonieniem najlepszych.

W dniu 22 października organizatorki konkursu – pani Małgorzata Krzywińska i pani Mariola Pietrzak z Powiatowego Ośrodka Informacji Naukowej i Zawodowej oraz pani Klaudia Zaskowska – nauczycielka w ACE zaprosiły członków jury do oceny dostarczonych prac. Komisja, w składzie: Wicedyrektor ACE pani Anna Rozmysłowicz, pani Iwona Grabowa, pan Zbigniew Huszcza, pan Jerzy Wasilewicz (nauczyciele ACE) oraz przedstawiciele uczniów - Sara Ruggiero i Jakub Klepacki, dokonała wyboru najbardziej wyróżniających się jesiennych pejzaży. Głównymi kategoriami, podlegającymi ocenie, były: ciekawa technika, zgodność z tematem i walory wizualne.

Poniżej przedstawiamy autorów nagrodzonych dzieł w dwóch kategoriach:

I kategoria: młodzież z klas VII i VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum

III miejsce ex aequo – Karina Karwowska (Gimnazjum nr 5 w Augustowie) i Katarzyna Skupska (Pracownia Rysunku)

II miejsce – Michał Milkiewicz (Gimnazjum nr 5 w Augustowie)

I miejsce - Gabriel Sabasiński (Szkoła Podstawowa nr 6 w Augustowie)

II kategoria: młodzież z klas I – III szkół ponadgimnazjalnych

III miejsce – Aleksandra Purwin (I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie)

II miejsce – Kamila Przystał (II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie)

I miejsce – Aleksandra Toczko (I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie)

Wyróżnienia: Kinga Katarzyna Oleksy (II Liceum Ogólnokształcące w Augustowie) oraz Kinga Danilczyk (Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1)

Uczestnikom konkursu, a w szczególności laureatom serdecznie gratulujemy talentu i życzymy kolejnych sukcesów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wystawę w głównym korytarzu szkoły (przed aulą). Poza wspaniałymi rysunkami konkursowymi na wystawie można również podziwiać wyjątkowe prace uczniów Gimnazjum nr 6 w Augustowie oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Oficjalne wręczenie nagród przewidujemy zorganizować w dniu 9 listopada, ok. godz. 11:00 w Augustowskim Centrum Edukacyjnym.

Dziękujemy młodzieży i opiekunom za ogromne zainteresowanie oraz za zaangażowanie w przebieg i organizację konkursu członkom komisji, paniom z MCK OHP oraz uczniom z klasy I technik architektury krajobrazu.

Organizatorzy