Kształcenie zawodowe bez granic!

W dniu 31 maja 2018 roku w Grodnie podpisano kolejne porozumienie o współpracy pomiędzy Grodzieńkim Koledżem Elektrotechnicznym, reprezentowanym przez Pana Dyrektora Rachunoka Aleha Rygorawicza i Augustowskim Centrum Edukacyjnym, reprezentowanym przez Pana Dyrektora Grzegorza Augusewicza.

Celem porozumienia jest integracja międzynarodowościowa, wymiana doświadczeń poprzez realizację wspólnych inicjatyw w dziedzinie kształcenia zawodowego, kultury, sportu i wypoczynku.

W grodzieńskiej szkole delegacja ACE (przedstawiciele Rady Pedagogicznej) została gościnnie przyjęta przez gospodarzy specjałami kuchni białoruskiej. Po przywitaniu i posiłku nastąpiło zwiedzanie szkoły, głównie pracowni przedmiotów zawodowych. Ku miłemu zaskoczeniu kilka z sal było wyposażonych w autorsko skonstruowane sprzęty i urządzenia. Nauczyciele wypowiadali się o metodach i narzędziach kształcenia z ogromną pasją. Uroczyste podpisanie „Zgody zamierzeń” nastąpiło w gabinecie Dyrektora.

W atmosferze wzajemnej życzliwości i otwartości na współpracę Dyrektor oraz nauczyciele ACE pożegnali gospodarzy i udali się na krótką wycieczkę w najciekawsze miejsca Białorusi. Odwiedzili m.in. Baranowicze, Brzozówkę, Mir, Nieśwież, Nowogródek (Dom – Muzeum Adama Mickiewicza) oraz Stare Wasiliszki (Muzeum Czesława Niemena – dom rodzinny). Wycieczka na dłużej zatrzymała się w stolicy Białorusi – Mińsku, gdzie głównym punktem był spektakl baletowy „Fontanna Bachczysaraju (Bachczysarajckij fontan)” w Bolszoj Teatr Opery i Baletu.

Ostatnim etapem podróży był udział w kolorowym, radosnym Festiwalu Narodów, organizowanym co dwa lata w Grodnie.

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyprawy na niezwykłą Białoruś.

 Test: Klaudia Zaskowska