Operatorzy CNC z Augustowa

Pracownie HTEC (Haas Technical Education Center) to projekt pracowni w jednostkach edukacyjnych, które mają na celu zapewnienie ambitnym i utalentowanym młodym ludziom, możliwości szkolenia praktycznego na najnowszych obrabiarkach CNC.
Koncepcja Centrów Edukacji Technicznej firmy Haas jest przedsięwzięciem na skalę światową. Obecnie 149 szkół w Europie, Rosji, Kanadzie i USA uzyskały certyfikat HTEC. Natomiast łącznie na świecie blisko 3000 szkół posiada około 6000 maszyn Haas, dzięki czemu każdego roku ok. 50 000 uczniów i studentów kształci się na obrabiarkach tego producenta.
Augustowskie Centrum Edukacyjne jako jeden z 17 ośrodków w Polsce posiada certyfikowaną pracownię HTEC.
Naukę obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie pobiera corocznie kilkudziesięciu uczniów tej szkoły z klasy o zawodzie Technik Mechatronik.
W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły skorzystali z programu Certyfikowany Operator CNC i zostali poddani egzaminowi zewnętrznemu.
Egzamin prowadzony był przez egzaminatora z Warszawy i składał się z 3 części: części teoretycznej oraz części praktycznej prowadzonej na dwóch różnych obrabiarkach.
Absolwenci Augustowskiego Centrum Edukacyjnego Tomasz Poulakowski, Robert Grabowy, Rafał Sadowski, Piotr Wierzbicki, Łukasz Olichwier, Bartłomiej Jurkowski, Mateusz Hiero, Mateusz Pietruliński, Janusz Krupiński
i Damian Wojtkiewicz zdali egzamin z bardzo dobrym wynikiem i uzyskali dokument potwierdzający ich kwalifikacje zawodowe.
W dniu 15 maja odbyło się wręczenie certyfikatów i specjalnych znaczków.
Gratulujemy doskonałej wiedzy z obsługi maszyn CNC i życzymy dalszego rozwoju umiejętności praktycznych związanych z obróbką skrawaniem CNC.
Tekst: Jarosław Kwiecień
Fotografie: Jakub Klepacki