Szkolne Koło Wolontariatu

 

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."- Jan Paweł II

Czy niepełnosprawność oznacza wykluczenie ze społeczności? Czy ludzie z głębokim upośledzeniem nie mają zwyczajnych potrzeb? O czym myślą? Co ich cieszy?

Tak niewiele potrzeba, by sprawić komuś radość. Mogły się o tym przekonać uczennice ACE, które w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu, dnia 22.11.2017 r. wraz z opiekunami p. Marią Wielgat i p. Urszulą Maksimowską odwiedziły pensjonariuszki DPS w Studzienicznej. Akcja pod nazwą „Piękną być” udała się w stu procentach. Mieszkanki DPS zostały umalowane i uczesane na zabawę andrzejkową. Zainteresowanie ich potrzebami, a przede wszystkim zauważenie, że też są kobietami sprawiło im wielką radość. Nasze wolontariuszki z wielką empatią i profesjonalizmem wykonały swoje zadanie. Na twarzach dziewcząt z DPS pojawił się szczery uśmiech, a z ust padło najszczersze słowo „ dziękuję”, „lubię Cię”. Wielkie podziękowania należą się dziewczynom z naszej szkoły: Sylwii Galickiej, Anecie Pieńkowskiej, Dominice Jurewicz, Anecie Harasim, Emilii Kamińskiej, Paulinie Kondrackiej, Monice Wasilewskiej. W natłoku obowiązków i codziennych spraw znalazły czas na to , by pomóc drugiemu człowiekowi. Zwykłe pomalowanie paznokci w odczuciu niepełnosprawnych dziewczyn urosło do rangi niecodziennego wydarzenia i na pewno poprawiło im nastrój na wiele dni. To dopiero początek akcji Szkolnego Koła Wolontariatu. Może ta dzisiejsza refleksja zachęci Was do wspólnego działania na rzecz innych ? Czekamy na chętnych.
Teskt: U. Maksimowska