Mistrzostwa Powiatu Augustowskiego w Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych


Królowa Sportu zaprasza do ACE... [14.03.2015 r.]

Nowoczesne kierunki kształcenia i sport na wysokim poziomie.


"Królowa Sportu zaprasza do ACE – nowoczesne kierunki kształcenia i sport na wysokim poziomie" - pod takim hasłem nauczycielka wychowania fizycznego Augustowskiego Centrum Edukacyjnego pani Jolanta Sowól z najlepszą lekkoatletką szkoły – Darią Michałowską, uczennicą klasy I g prowadziła akcję promocyjną, zachęcającą uczniów gimnazjum powiatu augustowskiego do podjęcia dalszej nauki w szkołach ACE.
W Augustowskim Centrum Edukacyjnym Technikum nr 1 proponuje się młodzieży szereg innowacyjnych kierunków kształcenia w cyklu czteroletnim: technik budownictwa, technik hotelarstwa, technik mechatronik, technik informatyk, technik żywienia i organizacji usług gastronomicznych, technik handlowiec.
Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1 proponuje kierunki kształcenia w cyklu trzyletnim: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie; elektryk, oraz naukę w wybranych zawodach w klasie wielozawodowej.

W Augustowskim Centrum Edukacyjnym uczniowie mogą również rozwijać swoje zainteresowania i pasje w różnorodnym zakresie: sportowym, teatralnym, fotograficznym, wolontariacie, telewizji szkolnej i radiowęźle (prowadzonych przez uczniów), korzystać z innowacyjnych programów projektowych i naukowych.
Uczniowie mogą rozwijać swoje pasje sportowe w Uczniowskich Klubach Sportowych, które aktywnie działają w Centrum.
W UKS Technik szkoleni są przede wszystkim młodzi lekkoatleci: biegacze, sprinterzy, skoczkowie, oszczepnicy, kulomioci – zarówno dziewczęta jak i chłopcy.

W historii klubu wywalczono medale Mistrzostw Polski: Adam Prawdzik, Mariusz Sieńkowski – biegi średnie; Joanna Sowól – oszczep; Joanna Fiodorow – rzut młotem, obecnie reprezentantka Polski w rzucie młotem, Olimpijka z Londynu.
Do czołowych obecnie zawodników Technika należą: Daria Michałowska, Anita Świacka, Joanna Sobota, Aleksandra Korzun, Agnieszka Żdanuk, Monika Sztukowska, Jakub Sobolewski, Adam Rółkowski, Daniel Baranowski, Jakub Gawędzki - biegi średnie; Małgorzata Godlewska – pchnięcie kulą.
UKS Centrum specjalizuje się w szkoleniu siatkarzy. Zawodnicy tego klubu grają obecnie w II Lidze seniorów. Juniorzy zajęli III miejsce w województwie podlaskim, a kadeci uplasowali się na II miejscu. Nauczyciele przygotowują również uczniów do startu w zawodach w piłce ręcznej, koszykówce, tenisie stołowym, konkursach wiedzy olimpijskiej.
Mistrzostwa Powiatu Augustowskiego w biegach przełajowych szkół gimnazjalnych odbyły się 14 marca 2015r. na trasach biegowych nad jeziorem Necko /Borki/ w Augustowie. Uczniowie rywalizowali w sztafetowych biegach przełajowych: 10x800m - dziewczęta, 10x1000m - chłopcy.
Sportowa rywalizacja była zacięta, każda sztafeta pragnęła osiągnąć jak najlepszy wynik, dający prawo startu w Półfinale Wojewódzkim i otwierającym drogę do Finału Wojewódzkiego w Białymstoku.
Sztafety, które zajęły miejsca I-III wśród dziewcząt i chłopców otrzymały medale,   dyplomy Dyrektora Augustowskiego Centrum Edukacyjnego i Szkolnego Związku Sportowego

Wyniki:
Dziewczęta:
1.    Gimnazjum nr 1 w Augustowie
2.    Gimnazjum w Lipsku
3.    Gimnazjum nr 2 w Augustowie

Chłopcy:
1 .Gimnazjum w Lipsku
2. Gimnazjum w Bargłowie Kościelnym
3. Gimnazjum w Białobrzegach

Tekst: Jolanta Sowól